Слайди новин

  • Оголошення про проведення засідання районної конкурсної комісії з оцінки та проведення...

  • Районна рада залишилась без депутата ?!

    Районна рада залишилась без депутата ?!

  • Функціонування комунальних підприємств, підтримка медичної галузі району, покращення матеріально-технічної бази навчальних закладів, затвердження основних програм та внесення змін до них для розвитку району у найближчі роки

    Функціонування комунальних підприємств, підтримка медичної галузі району, покращення...

    18 липня у селищі Степанівка пройшла церемонія відкриття меморіальної дошки загиблому в зоні АТО підполковнику  Василю Володимировичу Спасьонову.

    Народився Василь Спасьонов у смт. Степанівка, де і закінчив школу.

Служив начальником протиповітряної оборони 51-ї механізованої бригади. Разом із іншими бійцями бригади брав участь у відсічі збройній агресії Росії. Зі слів бійців бригади, завжди турбувався про своїх підлеглих, ніколи не ховався за їхніми спинами. 23 липня 2014 року добровільно зголосився супроводжувати з десантним підрозділом та підрозділом Національної Гвардії БМП, які йшли за танковим підрозділом та мали завдання почати зачистку Лисичанська від сепаратистів. Колона українських збройних сил увійшла у місто першою, та відірвалась від основних частин збройних сил приблизно на 900 метрів.Уже в межах міста колона збройних сил потрапила під масований обстріл сепаратистів, під час якого Василя Спасьонова було поранено. Бійці бригади спробували прикрити свого командира та вивести його й іншого пораненого — сержанта Нацгвардії — у безпечне місце. Але при переході на безпечнішу позицію загін потрапив під новий обстріл, під час якого Василь Спасьонов був поранений удруге, тепер уже смертельно. Під час обстрілу бійці не змогли забрати тіло підполковника, яке було знайдено лише через тиждень після загибелі.

    Удома у Василя Спасьонова залишились дружина та син.

    Похований Василь Спасьонов на кладовищі у селі Житані Володимир-Волинського району.

    15 травня 2015 року — за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі під час російсько-української війни, відзначений — нагороджений орденом Богдана Хмельницького IIIступеня (посмертно). 29 жовтня 2014 року Володимир-Волинська міська рада посмертно нагородила Василя Спасьонова почесною відзнакою «За заслуги перед містом Володимир-Волинський». 24 квітня 2015 року Василю Спасьонову разом із іншими загиблими в АТО військовослужбовцями, які були жителями міста Володимира-Волинського, було присвоєне звання «Почесний громадянин міста Володимира-Волинського». 22 квітня 2015 року в Слов'янському парку Володимира-Волинського була закладена Алея Слави на пошанування земляків, які загинули на сході України під час проведення антитерористичної операції.

    Щоб ще раз вшанувати пам'ять загиблого героя, за ініціативи однокласників, було вирішено встановити на фасаді будівлі Степанівської ЗОШ I-IIIступенів № 2  меморіальну дошку.

    На церемонії відкриття були присутні голова Сумської районної ради Володимир Балицький, заступник голови Сумської районної державної адміністрації Марина Нагорна, голова Степанівської селищної ради Галина Макушенко, близькі та родичі, друзі і однокласники, небайдужі односельчани і учні школи.

    Сподіваємось, що ця меморіальна дошка буде нагадувати всім поколінням про героїзм Василя Спасьонова, а пам'ять про героя України на завжди залишиться в серцях людей.

Ви тут: Головна сторінка Герої не вмирають!