Микола КАЛІНІЧЕНКО став Почесним громадянином Сумського району

WhatsApp Image 2023-08-04 at 08.02.44.jpeg - 219.21 KB

 

На двадцять четвертій сесії Сумської районної ради 1 серпня ц.р. депутати присвоїли звання «Почесний громадянин Сумського району» директору товариства АФ «Псьол» Миколі Петровичу КАЛІНІЧЕНКУ із прикордонної, Миропільської громади Сумського району.

Він розпочав свій виробничий шлях у  далекому 1971 році. Навчаючись спочатку в технікумі, а потім в інституті, паралельно отримував  практичні навички на підприємствах Сумського району. Вже в січні 1980 року Миколу Петровича обирають головою правління господарства «Червоний Жовтень» (нині - ТОВ Агрофірма  «Псьол»), а з березня 2000 року – директором Агрофірми.

За роки правління Микола Петрович зробив багато надзвичайно корисних справ для відбудови села Велика Рибиця та загалом Миропільської громади. За його ініціативи та підтримки побудовані елеватор, пекарня, мельниця, будівельний маркет, салон краси та перукарню, швейну майстерню. Газифіковано села Велика та Мала Рибиця, надається потужна фінансова підтримка місцевій школі та дитячому садку. Для професійного заохочення побудовано містечко для працівників товариства, а також відкрито магазин з продукцією Агрофірми. Важлива увага приділяється у АФ «Псьол» створенню робочих місць, де нині працює 250 чол.

Наразі господарство має в обробці понад три тисячі гектарів ріллі, займається вирощуванням зернових та технічних культур. Валове виробництво зернових і зернобобових культур складає понад 10 тисяч  тонн при середній урожайності 68,3 ц/га. Намолочено 2203 тонни (56,9 ц/га) озимої пшениці, що досягнуто завдяки новітнім технологіям в обробітку ґрунтів. Для потужного розвитку галузей сільгосппідприємства введено в дію елеватор потужністю 12 тис. тонн.

За ініціативи Миколи Петровича постійно оновлюється машинно-тракторний парк господарства, використовується техніка іноземного виробництва. За рахунок розширення території товариства створене дочірнє підприємство «Рибиця», де були закладені рибні стави. Створено умови для відпочинку громадян, побудовані дитячий та  мультифункціональний спортивний майданчики, відремонтовано дорогу з Малої Рибиці до Великого Прикілу. Відбудовано приміщення Запсільського дитячого садочку, який постраждав в результаті російського артилерійського обстрілу. Підприємством постійно виділяються кошти на розвиток інфраструктури громад Сумського району. Зокрема профінансовано 14,6 млн. грн., з яких 640 тисяч для лінійного прискорювача в Сумському онкологічному диспансері.

З початку війни пʼятнадцять машин виїзної торгівлі забезпечують хлібобулочними виробами та продуктами харчування більше сотні сіл Сумського району, школи, дитячі садочки, психоневрологічний диспансер, блокпости міста Сум. Надається допомога жителям, які постраждали від артобстрілів. На майже двадцять мільйонів гривень підприємством надано допомоги Збройним Силам України.

За свою державницьку та господарську позицію, трудову звитягу директору АФ «Псьол» Миколі Петровичу КАЛІНІЧЕНКО присвоєно звання «Заслужений працівник сільського господарства України», а нині – звання «Почесний громадянин Сумського району».

Голова Сумської районної ради Геннадій ДЕМЯНЕНКО: «Микола Петрович один із тих, хто тримає оборону нашої країни в аграрному секторі. Ще й на кордоні. Під його керівництвом упродовж десятків років успішно функціонує одне із найпотужніших аграрних підприємств, і не лише Сумщини. Його виробнича та соціальна діяльність заслуговують не лише відзначення, а й впровадження в інших аграрних підприємствах країни. Завдяки його старанням Миропільська громада є місцем добробуту, міцної інфраструктури, краси та затишку. Побільше б таких відданих державі та своїй громаді людей!»  

Ви тут: Головна сторінка НОВИНИ Микола КАЛІНІЧЕНКО став Почесним громадянином Сумського району