«Пам’ятник їм вознести треба у кожному серці…»

    Мітинг – пам'ять з нагоди тридцятиріччя Чорнобильської катастрофи відбувся  у великій залі  Сумської районної ради. Голова Сумської районної державної адміністрації Геннадій Дорошенко   та голова  Сумської районної ради Вадим Акпєров  звернулися до запрошених ліквідаторів наслідків аварії – мешканців району - із словами глибокої подяки і шани - за  проявлені мужність і героїзм у нелегкі дні для України і всього світу дні, коли розбурханий атом спалював все навкруг, отруював землю і повітря. Біді тоді протистояли понад 600 тисяч українців. І серед них – жителі району. Сьогодні їх - 137 осіб.

    Вадим Акпєров  зокрема сказав :

    - Тридцять років минуло, як Україна  засмутилася  страшною  звісткою: зірвався 4 блок Чорнобильської атомної електростанції. Та ввесь світ став свідком безпрецедентної мужності нашого народу, наших людей, які боролися із смертельною радіацією, ризикуючи  своїм здоров’ям і життям  не за наказом, а за велінням совісті. Низький вам уклін, дорогі ліквідатори! Вічна пам'ять героям, кого вже немає серед нас.

    Керівники  району вручили ліквідаторам знак народної пошани «За громадянський подвиг» і подяки голови Сумської районної державної адміністрації та голови Сумської районної ради.

    З сльозами на очах до присутніх у залі звернулися голова Сумської районної організації  «Союз Чорнобиль України» Людмила Кисляк та голова  Сумської районної організації «Всеукраїнське об’єднання ветеранів Чорнобиля» Віктор Сидоренко.

    Хвилина мовчання.. У серці кожного українця пам'ять про подвиг ліквідаторів у зоні чорнобильського лиха житиме вічно.

                       Ті, що згоріли в огні,

                       В перші хвилини  двобою,

                       Землю прикрили собою,

                       Як наші діди на війні.

                       Не залишили свої пости.

                       Мужньо стояли на герці.

                       Пам’ятник їм   вознести

                       Треба у кожному серці.

    По закінченню мітингу голова Сумської районної держадміністрації Геннадій Дорошенко,голова районної ради Вадим Акпєров, заступник голови  Сумської районної організації «Всеукраїнське об’єднання ветеранів Чорнобиля» Володимир Сірий, учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції І категорії Анатолій Скрипка поклали квіти до пам’ятного знака «Жертвам Чорнобиля» в Сумах.

Ви тут: Головна сторінка НОВИНИ «Пам’ятник їм вознести треба у кожному серці…»