Садили алеї – переймалися майбутнім

    Колектив Сумської районної ради на чолі з Вадимом Акпєровим взяв активну участь у спільній суботній толоці разом з працівниками Сумської районної державної адміністрації, депутатом обласної ради Володимиром Поцелуєвим та депутатами Сумської районної ради Єгором Торгачовим й Велієвим Алі Курбан-огли. У селищі Низи на території парку, де розташований музей відомого музичного класика із світовим ім’ям і українським корінням П.І. Чайковського, були висаджені нові алеї лип, берізок та калини.

    Опісля керівники районної ради та всі учасники суботника відвідали музей -  колишній головний присадибний будинок відомої родини Кондратьєвих. Він цікавий тим, що є типовим пам’ятником цивільної архітектури 18 – 19 століття на території сучасної Сумщини.

    Свого часу -  щоліта в 1871- 79 роках- у Кондратьєвих зупинявся знаменитий земляк - классик: композитор Петро Чайковський.З під його рук народилися такі  музичні шедеври як опера «Черевички», «Сентиментальний вальс», «Вечірні мрії», і багато інших творів, знаниху всьому світі. Відомо, що композитор присвятив  Кондратьеву цикл п’єс "Вечерние грезы", його дружині - "Салонный вальс", доньці - "Вальс-безделушку", а гувернантці- "Сентиментальный вальс".

    Наступний господар садиби, цукрозаводчик Суханов зруйнував флігель, у якому мешкав Чайковский, але головний будинок садиби залишився.

    В музеї зберігаються дорогоцінні пам’ятки, як це музичні інструменти, на яких, ймовірно, і створювалися відомі нині музичні твори.

    Сама будівля з часом почала руйнуватися - вкрай необхідні ремонт стелі, підлоги,  встановлення сучасної системи опалення.

   Садибу потрібно рятувати і дати їй нове дихання, а це в свою чергу приверне потік туристів і розкриє інвестиційний потенціал Сумської області. Аналогічна садиба князя Голіцина в Тростянці на Сумщині, де зупинявся Чайковський, відреставрована.

    У планах керівників району – наближчим часом розпочати необхідні роботи. Як розповів присутнім у музеї голова районної ради Вадим Акпєров – незабаром будуть винайдені кошти  на ремонт покрівлі, підлоги. Це буде початком подальшої реставрації відомої історичної будівлі.

Ви тут: Головна сторінка НОВИНИ Садили алеї – переймалися майбутнім