Навчалися новообрані голови сільських, селищних рад Сумського району

    Закінчився перший етап навчання новообраних голів сільських, селищних рад у державному закладі післядипломної освіти  «Сумський центр перепідготовки  та  підвищення кваліфікації   працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних установ, підприємств та організацій» за  професійною програмою «Місцеве самоврядування», ініційоване Сумською обласною радою.  З Сумського району підвищували кваліфікацію 9 очільників місцевих громад.

    Як розповів один із них - Володимир Золотарьов, новообраний  селищний голова Хотінської селищної ради, це навчання допомогло йому певним чином розібратися у низці питань, які турбували.  Адже, хоч і був  депутатом сільської ради шостого скликання, і з багатьма проблемами, які вирішають представники місцевого самоврядування на місцях, стикався, але очоливши місцеву громаду  зрозумів: знань не вистачає.

    Лист - запрошення від Сумської районної ради на навчання сприйняв із задоволенням.

    Володимир Золотарьов наголосив, що програма, запропонована  у центрі перепідготовки, йому сподобалася. Питання розглядалися справді  актуальні і дали певну  базу знань щодо практичних напрямків у роботі, якою доведеться займатися в найближчому майбутньому. Зокрема, досить уважно прослухав  лекцію експерта – консультанта  Сумського офісу реформ «Міфи і правда  про  децентралізацію» Галини Науменко, виступ  директора  Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, кандидата педагогічних наук, Олени Демченко на тему: «Стан розвитку системи безоплатної вторинної правової допомоги».

    Дуже цікавили  Володимира також питання інвестування у проекти розвитку сільських, селищних рад, розвитку малого бізнесу. І отримав в цьому плані  теж чимало необхідної  інформації.

    Актуальними стали розповіді досвідчених голів сільських рад про  щоденну практичну діяльність. Зокрема, перед присутніми виступила Надія Масалітіна, голова регіонального відділення Всеукраїнської асоціації сільських та селищних голів, очільник Садівської сільської ради, яка є дійсно наставником для молодших колег з питань місцевого самоврядування.

    Надія Іванівна  провела наочне заняття  «З практики роботи сільської ради щодо життєзабезпечення населення регіону. Актуальні питання діяльності сільської ради». Вона поділилася досвідом  про те, як випускається місцева газета, що і як у ній висвітлюється, як  виважено готуються та приймаються рішення  на сесіях сільської ради тощо.

Ви тут: Головна сторінка НОВИНИ Навчалися новообрані голови сільських, селищних рад Сумського району