Щоб місцеві вибори відбулися успішно, треба до них активно готуватися

    9 вересня у великій залі Сумської районної ради відбувся семінар – нарада з сільськими, селищними головами та секретарями на тему: «Про завдання органів виконавчої влади та місцевого самоврядування по підготовці та організації проведення виборів до місцевих рад 25 жовтня 2015 року».

    У нараді взяли участь голова Сумської районної ради Володимир Балицький,  його заступник  Микола Соловей,  заступник голови Сумської районної державної адміністрації  Марина  Нагорна, керівник апарату Сумської районної державної адміністрації Олена Богатир, голова Сумської районної територіальної виборчої комісії Наталія Якименко, член Сумської районної територіальної  виборчої комісії  Сергій Зеленський, начальник відділу ведення виборців апарату Сумської районної державної адміністрації Анатолій Москаленко.

    Відкрив нараду – семінар  голова Сумської районної ради  Володимир Балицький, який запросив  сільських  очільників та секретарів  місцевих рад до тісної, плодотворної співпраці з територіальною виборчою комісією у період підготовки чергових виборів депутатів  та керівників місцевих  рад.

    Володимир Петрович підкреслив, що таке навчання  організоване з метою ознайомлення із нововведеннями у Законі України  «Про місцеві вибори» від 14 липня 2015 року, адже  саме у ці дні  формується  склад територіальних виборчих комісій і місцева влада всіляко сприятиме їхній роботі. Зокрема, це і виділення належних приміщень, і всього необхідного з перших днів роботи комісій.

    Член Сумської районної територіальної комісії Сергій Зеленський зупинився на ключових моментах законодавства про місцеві вибори. Також, наголосив, що на даний момент ще є проблеми з укомплектуванням комісій, запросив учасників семінару до плідної, тісної співпраці та закликав  неуклінно дотримуватися положень Закону України «Про місцеві вибори» і забезпечити    належну організацію по підготовці   місцевих виборів та їх проведенні.

    Олена Богатир, керівник апарату Сумської районної державної адміністрації,   також зупинилася на питанні активної співпраці районної територіальної  виборчої комісії з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування.

    Вона познайомила присутніх у залі з відповідними  постановами ЦВК  щодо організації та проведення виборчої кампанії, а також  наголосила на посиленні зв’язку між  районною територіальною виборчою комісією та  дільничними комісіями при здійсненні підготовчих організаційних в які будуть відбуватися важливі загальнодержавних заходи.

    Анатолій Москаленко, начальник відділу ведення державного реєстру виборців апарату районної державної адміністрації,  розповів про процес складання та уточнення списків виборців, який  активно відбувається  нині. Нагадав  характерні особливості виборів, що наближаються. Так, при проведенні  виборчої кампанії 25 жовтня 2015 будуть відсутні так звані відкріпні талони, тобто право  голосу має громадянин, якому  виповнилося  18 років лише за місцем реєстрації з пред’явленням відповідного документа – паспорта.

    Також Анатолій Москаленко нагадав положення законодавства щодо особливостей голосування людей з обмеженими можливостями тощо.

    Учасники зібрання зрозуміли головне завдання, що стоїть перед ними на даний момент -  належним чином  забезпечити  підготовку до місцевих виборів, що стане запорукою їх успішного проведення.

Ви тут: Головна сторінка НОВИНИ Щоб місцеві вибори відбулися успішно, треба до них активно готуватися