День села : єднання і в пісні , і в ділі, і в справах на майбутнє

    Черговий День села відбувся  у селі Склярівка Северинівської сільради. У святі взяв участь голова Сумської районної ради Володимир Балицький, керівник агрогосподарства   Юрій Гедерим, сільський голова Віра Северин, і місцеві жителі та мешканці навколишніх сіл.

    Склярівка -  село віддалене від центральної садиби сільської ради Северинівки. Але очільник  В.М. Северин   сільської громади  вирішила, що свято  села має відбуватися і в маленьких селах – люди заслуговують на змістовний відпочинок.   До речі, таке ж  свято цього року влаштували у Ясенах, Садівської  сільської  ради,  Ленінському Кінбратівської  сільської ради.  У Склярівці  проводять день села не вперше.

    На свято поспішали і великі, і малі, навіть з сусідніх сіл.  Купка дітей, які не встигли на автобус, що надавала сільська рада  для підвезення бажаючих потрапити на свято,  швиденько простувала до Склярівки. Дуже їм хотілося почути, як співатиме їхня подружка пісень.

    Справді, концертна програма вдалася. Українські та патріотичні пісні линули в  принишклий зал  та зривали бурхливі аплодисменти. А як уміють танцювати місцеві юнаки та дівчата!Хіба можна було відвести очі від граціозних рухів  Івана Калібровського та  Валерії Русової.

     Крізь усе свято лейтмотивом   проходила біда наша  -   воєнні події  на   Сході. На дитячих малюнках на стіні клубу -  юнак – воїн, якого  мати благословляє в дорогу, і заквітчана в калину земля, голуб  миру, що рветься ввись… Скоріше б мир в Україні!  А поки що - біля клубу, біля сцени -  зібрані місцевими жителями в черговий раз продукти, консервація, овочі, які  будуть передані волонтерам, а ті  відповідним  чином переробивши все зібране, висушивши   і  розклавши у пакети, передадуть харчі  українським  військовим  на  передову. Саме  представник  громадської   волонтерської організації  «Самооборона Сумщини», Анатолій Кривець який  підтримує тісні  зв’язки  з Ольгою  Ілляшенко, завідуючою бібліотекою, подякував присутнім у залі  за   повсякденні турботи про вояків, розповів , як готують хлопцям  борщові набори тощо.   І   тут же, наживу, зв’язався по мобільному телефону з військовими, які, там  на передовій, під   рясним дощем  ворожих осколків, відстоюють незалежність нашої держави.  Хлопці  щиро дякували, вітали з святом.  А звідси, із зали таке щире,  таке гаряче побажання: «Повертайтеся живими. Всі повертайтеся живими». І пісня в унісон, яку виконала Марітанна Купченко, талановита внучка місцевих дідуся і  бабусі Прокопенків. До речі, дівчина виконала цілу низку пісень і нікого не залишила байдужим у залі.

    Також тут поіменно згадали тих, що вже повернулися, відбувши свою трудну вахту на Сході – це Сергій Дячков та Олександр Остапенко.  Від душі побажали, щоб повернувся неушкодженим Олександр Уманський, який  перебуває у зоні бойових дій.

    Прикметно, що керівник місцевого господарства САП  «Родючість» Юрій Гедерим, де працює чимало місцевих жителів,  завітав на свято, розповів як працює господарство,  підбив  результати  жнив, назвав кращих працівників. І те , що керівник був на святі –це  не формальність, це   веління його серця.  Бо  прагне підтримувати громаду у її починаннях. І,зокрема, його обіцянка  посприяти у будівництві  водогону у Софіївці - це один з конкретних кроків щодо поліпшення  життя місцевих жителів. 

    Тож грамота, яку  вручив  голова  Сумської  районної ради Володимир Балицький,  була   щирою подякою очільнику агрогосподарства  за його активну життєву позицію. Другу грамоту отримала  завідуюча місцевою сільською бібліотекою Ольга Ілляшенко, яка живе селом, його проблемами, а найбільше переймається волонтерською діяльністю.

    Ще довго у клубі продовжувалося свято, місцеві мешканці відпочивали. Щоб завтра з новим  силами вийти у поле і на ферми – в селянина, особливо  в літню пору, вихідних немає.

Ви тут: Головна сторінка НОВИНИ День села : єднання і в пісні , і в ділі, і в справах на майбутнє