Прокуратура інформує!

    До прокуратури Сумського району надійшло звернення Сумського районного сектору Управління державної служби з надзвичайних ситуацій щодо незабезпечення Косівщинською сільською радою вимог чинного законодавства щодо утримання та збереження функціонального призначення захисної споруди № 70933, яке перебуває на балансі Косівщинської сільської ради та знаходиться за адресою: Сумський район, с. Косівщина, вул. Шкільна, 17-А. таприведення її у відповідність до вимог чинного законодавства. Зазначене укриття відповідно до висновку акту комплексної перевірки від 11.02.2015 року оцінене, як не готове до прийняття осіб, що укриваються.

    Відповідно до ст. 19 Кодексу цивільного захисту населення (далі – Кодексу),до повноважень органів місцевого самоврядування у сфері цивільного захисту зокрема належить: забезпечення цивільного захисту на відповідній території; організація виконання вимог законодавства щодо створення, використання, утримання та реконструкції фонду захисних споруд цивільного захисту; здійснення контролю за утриманням та станом готовності захисних споруд цивільного захисту. Згідно ч.8 ст.32 Кодексу, утримання захисних споруд цивільного захисту у готовності до використання за призначенням здійснюється за рахунок власних коштів суб’єктами господарювання, на балансі яких вони перебувають.

    Ведення антитерористичної операції на сході держави, а також загроза військової агресії з боку Російської Федерації стали передумовою для підписання Президентом України Указу від 14.01.2015, яким введено в дію рішення Ради національної безпеки та оборони України від 20.12.2014 «Про деякі обороно-мобілізаційні питання», де визначено ряд першочергових заходів з цих питань, зокрема щодо приведення об’єктів цивільного захисту населення до стану готовності.

    У зв’язку з вищевикладеними порушеннями інтересів держави, прокурор Сумського району звернувся з адміністративним позовом про зобов’язання Косівщинську сільську раду вчинити певні дії, спрямовані на усунення порушень законодавства у сфері обороноздатності держави, забезпечення захисту цивільного (мирного) населення, особливо у питаннях підтримання колективних засобів захисту, якими є захисні споруди та інші місця можливого перебування людей для збереження їх життя та здоров’я у разі військової агресії та приведення протирадіаційного укриття до стану готовності. На даний частину вимог сільською радою виконано, в іншій частині позов прокурора задоволено судом та зобов’язано сільську раду привести протирадіаційне укриття до стану готовності.

 

Прокурор прокуратури

Сумського району                                                                                                                                           М.Гармаш

 

 

Ви тут: Головна сторінка НОВИНИ Прокуратура інформує!