Звіт голови районної ради схвалено депутатами

 

    П’ятого червня 2015 року відбулася сорок друга сесія районної ради шостого скликання.  У ній взяли участь депутати районної ради, сільські та селищні, очільники, керівники сільськогосподарських підприємств та районних структур, представники  Сумської районної райдержадміністрації.

    Розпочалася сесія з урочистих хвилин: оскільки 28 травня відбулися обласні фінальні змагання спартакіади серед депутатів всіх рівнів Сумської області, команда Сумського району, виборовши перемогу у змаганнях з настільного тенісу та міні-футболу, і   посівши друге місце у змаганнях із волейболу, у загальнокомандному  заліку стала переможцем обласного етапу спартакіади – з цієї нагоди  голова районної ради вручив найзавзятішим  депутатам – спортсменам грамоти оргкомітету змагань та подяки  голови районної ради.   

    Ключовим питанням, яке розглядали депутати, був звіт голови про  свою діяльність.

    На початку свого виступу  голова районної ради Володимир Петрович Балицький   наголосив : «Протягом звітного періоду нам вдалося спільними зусиллями забезпечити виконання першочергових завдань з формування та наповнення бюджету району, розробити та прийняти цілу низку ефективних рішень, які сприяють і сприятимуть сталому розвитку нашого краю.  Цей результат був би неможливий без тісної та злагодженої роботи всього депутатського корпусу, фракцій та постійних комісій, виконавчого апарату ради, сільських, селищних рад, співпраці з райдержадміністрацією.»

    При цьому Володимир Петрович зазначив, що близько 50% рішень прийнято з ініціативи    депутатських фракцій та депутатів районної  ради, його власної ініціативи. Цей факт  є підтвердженням  плідної діяльності депутатського корпусу  районного рівня.

    Володимир Петрович  детально проаналізував діяльність депутатських комісій  районної ради, розповів про вклад депутатів. 63 депутати районної ради працювали в 5 постійних комісіях. Так, постійною комісією районної  ради з питань з питань соціального та економічного розвитку, планування,  бюджету, фінансів і управління комунальною  власністю   проведено 9засідань, на яких розглянуто 76 бюджетоутворюючих питань, адже  головним підґрунтям   для життєдіяльності району є наповнення бюджету.

    Приміром, при підготовці бюджету 2015 року для пошуків додаткових джерел надходжень до бюджетів сільських, селищних рад за ініціативою голови районної ради була створена робоча група при бюджетній комісії. На засіданнях робочої групи разом із закріпленими за сільськими радами депутатами були проведені співбесіди із керівниками територіальних громад Відбулося також два виїзних засідання робочої групи у Верхньосироватській сільській та Степанівській селищній радах.

    Така робота дала свої результати. Лише один факт: завдяки тісній співпраці із прокуратурою району до бюджету Верхньосироватської сільської ради було додано 250 тис. грн.

    Активно переймалися проблемами району  сільські та селищні голови, допомагали їх вирішувати.

    Так, до районного бюджету було передано 2,7 млн. грн. для потреб освіти. На ці кошти було придбано автобус для Садівської загальноосвітньої школи; зроблено поточний ремонт даху Нижньосироватської загальноосвітньої школи; придбані віконні блоки для Кіндратівської, Терешківської, Біловодської, Новосічанської, Садівської, Яструбинської, Пушкарівської шкіл; оплачені продукти харчування на 47, 6 тис. грн.; придбано тепломеханічне обладнання для котельні Великочернеччинської спеціалізованої школи та багато іншого.

    Також, за направлені субвенції від сільських, селищних рад було придбано медичне обладнання, проведені поточні ремонти приміщень, переобладнані котельні – всього на 750 тис.грн.

  Саме за ініціативи  очільника районної ради було ініційовано збереження в 2014 р. всіх доплат працівникам освіти та медицини.

    Багато важливих питань вирішували депутати інших чотирьох комісій. Це і затвердження проектів землеустрою щодо змін меж земельних ділянок, прийняття районної цільової програми поводження із забороненими нерозпізнаними, непридатними до використання хімічними засобами захисту росли та ряд питань із затвердження технічної документації, і виконання програм  «Питна вода на 2012-2020 роки» та «Освітлення населених пунктів Сумського району на 2012-2015 роки.

    На контролі районної ради  була низка інших питань.  Так, відновила свою роботу робоча група з питань організації руху місцевого пасажирського транспорту та надання транспортних послуг населенню Сумського району, яка  всі  свої рекомендації  передала до Сумської обласної державної адміністрації.

     У червні 2014 року було створено робочу групу з питань вивчення стану гідроспоруди Біловодської сільської ради, за результатами її  роботи   за рахунок сільського бюджету була проведена реконструкція гідроспоруди на суму 522164 грн..

     Робочою групою з підготовки заходів по увічненню пам’яті про загиблих воїнів про ради до 1 квітня  2015 року був розроблений план заходів по увічненню пам’яті загиблих воїнів,похованих у братській могилі села. Червона Діброва Токарівської сільської, а  8 травня  в  с. Червона Діброва Токарівської сільської ради проведені  заходи з метою вшанування подвигу воїнів, що визволяли Сумський район та з нагоди відзначення Дня пам’яті та примирення.

    Районна рада ввесь час тримає руку на пульсі життя.  На Сході триває антитерористична операція. У цей тривожний час   влада і громада району тісно поєдналася у зміцнені обороноздатності.   За ініціативи голови районної ради у Сумському районі було створено єдиний районний в області фонд збору коштів на підтримку мобілізованих Сумського району «Рада асоціація сільгоспвиробників.» За рік існування фонду було зібрано близько 800 тис.  грн. Ці кошти передані від територіальних громад Сумського району, закладів та установ Сумського району, керівників фермерських та аграрних підприємств на потреби військових.

    Реформа  системи місцевого самоврядування теж  є одним з першочергових завдань районної ради. Так, за ініціативи голови районної ради в серпні 2014 році у Верхній Сироватці був проведений семінар сільських, селищних голів Сумського та Краснопільського районів за участю Івченка Вадима Михайловича щодо питань децентралізації.

    10 березня 2015 року, після прийняття Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», була створена робоча група з питань підготовки пропозицій по реформуванню місцевого самоврядування та територіальних органів влади в Сумському районі.

    Проведено декілька засідань за участю сільських, селищних голів, депутатів районної ради.

    Були підготовлені методичні матеріали, проведені розрахунки, запропоновані варіант створення спроможних об’єднаних територіальних громад. Наші напрацьовані матеріали були взяті за основу для роботи з іншими районами. 

    Активно  працювали депутати районної ради.  Їх  38депутатських запитів   стосувалися найбільш гострих питань життєдіяльності нашої територіальної громади, вирішення соціальних проблем жителів Сумського району.

     Велика увага у районній раді зверненням громадян. У  термінових випадках громадяни приймаються щоденно. За можливості вирішуються загальні проблеми, надаються консультації, роз’яснення. До цієї роботи, в разі необхідності, залучаються керівники управлінь і відділів районної державної адміністрації, підприємств, установ  і організацій, сільські та селищні голови, депутати. Неодноразово сам очільник ради  та спеціалісти районної ради виїжджали  на місця, спілкувалися із заявниками, прагнули  вникнути в ситуацію і надати відповідну допомогу.

    Заслухавши звіт голови районної ради Балицького В.П. про свою діяльність за період з березня 2014 року по травень 2015 року депутати вирішили: роботу голови Сумської районної ради за звітний період схвалити.

    На сесії також були розглянуті питання про внесення змін до рішення Сумської районної ради від 23.01.2015 «Про районний бюджет Сумського району на 2015 рік»  та про затвердження звіту про виконання районного бюджету Сумського району за І квартал 2015 року, про  внесення зміндо Програмиекономічного та соціального розвитку Сумського району на 2015 рікта ряд інших питань.

 

   Повний виклад звіту голови районної ради  В. П. Балицького  та презентація про роботу районної ради за звітний рік додається.

Звіт голови Сумської районної ради Балицького В.П. про свою діяльність

ПРЕЗЕНТАЦІЯ (СКАЧАТИ)

 

Ви тут: Головна сторінка НОВИНИ Звіт голови районної ради схвалено депутатами