Не допустити необгрунтованого зростання цін

    Звернення голови обласної державної адміністрації Миколи КЛОЧКА,  заступника голови обласної ради Віри ЛАВРИК до підприємців області щодо пом’якшення цінового тиску на соціально вразливі верстви населення.

 

Шановні підприємці Сумщини!

    У зв’язку із складною соціально-економічною ситуацією та зростанням цін на споживчому ринку останнім часом до органів влади надходять скарги громадян щодо значного необґрунтованого здорожчання основних продовольчих товарів.

    З метою недопущення соціальної напруги за умов складної соціально-економічної ситуації в державі обласна влада використовує всі наявні механізми для пом'якшення цінового тиску на соціально вразливі верстви населення. Однак повноваження місцевих органів державної влади обмежуються  встановленням  рівня торговельної надбавки та граничного рівня рентабельності виробництва борошна і хліба простої рецептури. Водночас інші важливі складові ціноутворення, такі як собівартість продукції, транспортні витрати та інші, встановлюються виключно виробниками і реалізаторами продукції. При цьому товар у віддаленому селі може коштувати більше, ніж у містах обласного підпорядкування, де рівень доходів громадян помітно вищий.

    Закликаємо виробників продовольчих товарів, представників оптової та роздрібної торгівлі до співпраці з метою врегулювання цінової ситуації на Сумщині.

    Маємо спільно забезпечити законні права споживачів на придбання соціально важливих товарів за справедливими цінами. Для цього пропонуємо запровадити постійно діючі акції з продажу основних продуктів харчування за зниженими цінами та організувати пільгове обслуговування соціально вразливих верств населення шляхом надання знижок при реалізації основних продуктів харчування, створення спеціальних відділів у закладах торгівлі.

    Нагадуємо, що в умовах дії тимчасової заборони на здійснення перевірки суб’єктів господарювання з боку контролюючих органів законодавством запроваджено громадський контроль за регульованими цінами. Тобто кожен споживач має право на перевірку ціни продукції, а продавець на його вимогу зобов’язаний надати документи про ціну товару. Ціна, визначена неналежним чином, є порушенням прав споживачів, які через громадські об’єднання мають право вносити суб’єктам господарювання пропозиції щодо коригування цін, встановлених з порушенням законодавства, і захищати свою позицію в судовому порядку.

    З метою упередження неприпустимих спекулятивних дій на споживчому ринку області та соціальної напруги необхідно налагодити прямі господарські зв'язки щодо постачання продовольчих товарів безпосередньо від місцевих товаровиробників до закладів торгівлі та бюджетних установ.

    Переконані, що завдяки спільним зусиллям органів влади, суб'єктів господарювання та громадськості в області вдасться випрацювати механізм врегулювання цінової ситуації та надати дієву підтримку малозабезпеченим громадянам.

 

Голова Сумської обласної державної адміністрації                                                  Микола КЛОЧКО

Заступник голови Сумської обласної ради                                                                      Віра ЛАВРИК

Ви тут: Головна сторінка НОВИНИ Не допустити необгрунтованого зростання цін