Децетралізація: новий підхід до обрахунку бюджетів

     В Сумській районній раді  відбуваються співбесіди з сільськими та селищними головами та головними  бухгалтерами місцевих рад. Тема співбесід  «Формування сільського  бюджету на 2015 рік». Розпочалися вони у суботу, 17 січня. Протягом понеділка – вівторка ця робота буде здійснена повністю,  з тим, щоб 23 січня  на пленарному засіданні 40 сесії прийняти  бюджет районної ради.

     Голова районної ради Володимир Балицький та голова районної держадміністрації Віктор Гримайло, начальник фінансового управління райдержадміністрації Наталія Сенченко, начальник відділу адміністрування доходів і зборів з фізичних осіб та майнових податків Сумської ОДПІ Ірина Литвинова та закріплені  депутати за сільським  радами прагнуть досить детально проаналізувати фінансові можливості кожного сільського кошторису.   Оскільки, зміни у бюджетному та податковому законодавстві, спрямовані на децентралізацію коштів і влади на місцях, дали право сільським радам самостійно формувати свої бюджети, на співбесідах активно  попередньо прораховують, на чому і де можна зекономити, а куди вкласти більше грошей, щоб це було  на користь громади.

     Перші присутні на співбесіді  у суботу сільські ради є економічно сильними . На початок року них наявний певний власний грошовий ресурс. Порахували вже, і за рахунок яких  доходів  будуть наповнювати свій бюджет  поточного року, в першу чергу,  збираючи до казни  місцеві податки. Але  ж і підмога з бюджету  районної ради у вигляді субвенції стане  вагомою складовою для нормального існування ти розвитку місцевих рад, забезпечення належного функціонування бюджетних установ, як це школи, дитсадки, медичні заклади тощо.

     - Такі  співбесіди, а разом з тим і  прорахування місцевих бюджетів, є дуже показовими. Адже за умов децентралізації  коштів і влади,  в подальшому слабшим економічно сільським радам доведеться врешті – решт  проситися  до складу сильніших, - підсумував  голова районної ради Володимир Балицький.

     До речі, в понеділок, перед початком співбесід з сільськими та селищними радами відбувся «круглий стіл», на якому були озвучені питання формування бюджету, проведення розрахунків через казначейство, що потребують відповіді центральних органів влади.   Було дано доручення голові районної В.П.Балицькому та голові Сумського регіонального відділення асоціації сільських та селищних голів Н.І.Масалітіній  озвучити ці  питання на нараді  Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад, яка відбудеться найближчим часом.

Ви тут: Головна сторінка НОВИНИ Децетралізація: новий підхід до обрахунку бюджетів