Допомога адресована особисто…

    По можливості швидко подбати про вирішення проблем, які турбують жителів Сумського району,- таке життєве кредо голови Сумської районної ради  Володимира Балицького. Як от, на початку жовтня поточного року верхньосироватець поскаржився, що в одній з комунальних установ району йому не додали заробітної платні.  Буквально через  декілька днів чоловік отримав заборговане.  І це дякуючи тому, що і сам голова взяв під контроль  вказане питання, і представники районної ради  виїжджали вивчати проблему на місце - до установи, де  скаржник свого часу працював.

    І ось знову на прийом прийшла жителька с.Низи, у котрої чоловік знаходиться у зоні АТО. Її турбувало, що її чоловікові ще  не надано  матеріальної допомоги, яку перераховано іншим  однодносельцям  на іменні книжки до місцевого відділення Ощадбанку.  А в разі, коли й буде передано, чи  швидко він зуміє отримати ці кошти.. .  

    Працівники районної ради наступного дня виїхали до Низів. Як розповіла голова селищної ради, дійсно, рішенням депутатів 40(позачергової) сесії 6 скликання від 09.10 2014 року було затверджено місцеву  програму соціальної, матеріально – технічної підтримки жителів селищної ради, призваних на військову службу, у тому числі під час мобілізації. Згідно програми, зокрема , було вирішено депутатами сільської ради  на останній сесії про надання матеріальної допомоги  14  землякам – учасникам АТО у сумі 36 тисяч  гривень (кожному по 2,5 тисячі гривень).  Кошти були перераховані на іменні вклади кожному учаснику АТО. Таке рішення депутатів місцевої ради.

     - Виходили з того , що  дві родини у нас є неблагополучними,- пояснила голова Тетяна Коваленко.

    Але чи задоволені  таким рішенням представники родин,  чиї сини чи чоловіки  зараз перебувають у гарячих  точках  неспокійного Сходу?

    Світлана Олександрівна Макуха, син  якої нещодавно приїхав у коротчасну відпустку, стверджує, що  кошти,  якраз стали її сину в нагоді - придбали йому необхідні теплі речі.  І не тільки, Діма служить недалеко від Маріуполя, як відомо, обстановка там дуже напружена, потрібні в запас ліки.

    У Вікторії Бурмаки своя правда: чоловік Руслан служить у Луганській області довгі місяці - понад півроку, хоча ж проводжала на 45 днів. Приїжджав у відпустку-двічі по п’ять днів, останній раз у вересні, коли  кошти ще не були перераховані. Нині похолодало, йому необхідні теплі речі, а придбати немає за що. Сама Вікторія зараз не працює, виховує малолітню дитину,  дуже важко виживати. Що стосується карточки  Приватбанку, на яку перераховували чоловіку зарплатню і вона нею користувалася, то її довелося передати чоловіку - атовців переводять на обслуговування до Ощадбанку. Коли карточку повернуть назад, невідомо. Отож названі 2,5 тисячі гривень зараз дуже б пригодилися. А коли  Руслану нададуть відпустку, невідомо.

    Вікторія прямо каже, що таким рішенням сільради не задоволена.

    Не задоволена  і Терещенко Юлія В’ячеславівна, яка й приходила на прийом до голови районної ради Володимира Балицького. Щоправда, перша проблема, яка її хвилювала, - про надання її чоловіку Віталію Вікторовичу вище вказаної допомоги буде вирішена на сесії селищної ради у грудні,  оскільки  жінка подала пізно довідку (за два дні до проведення сесії) про перебування чоловіка у зона АТО. Але друга проблема залишається: боєць прийде у відпустку і поїде знову захищати рідну землю від терористів раніше, ніж надійдуть кошти на його рахунок.. Холодно ж надворі уже сьогодні. Скористалися ж допомогою лише четверо чоловіків із чотирнадцяти…А зняти кошти з їх іменних карточок ніхто з рідних не може…

    Хорошу справу зробили у селищній сільраді, поділилися коштами  місцевого бюджету з учасниками АТО. Але, хоч це і рішення депутатів, дещо воно є непродуманим. Чи не краще було б перерахувати кошти так, щоб їх могли отримувати рідні вояків при  першій необхідності? А про обмеження подумали лише для тих родин , Які й справді є проблемними.

 

    Як пояснила керуюча територіальним відокремленим безбалансовим відділенням №10018/0145 філії Сумського обласного управління АТ «Ощадбанк» Цапенко Н.І., з вказаних рахунків рідні матимуть можливість знімати грошові кошти за умови, якщо солдат надішле довіреність з військової частини, завірену  її командиром, чи головлікарем лікарняного закладу, якщо боєць потрапив на лікування.

    При цьому Наталія Іванівна наголосила, що в довіреності  у обов’язковому порядку  прізвище, ім’я, по батькові  й  усі інші паспортні дані як воїна, так і особи, яка буде отримувати гроші, мають бути точними, чітко названим відділення, у  якому отримуватимуться кошти, та сума, яку господар рахунку дозволяє зняти рідній людині.

Ви тут: Головна сторінка НОВИНИ Допомога адресована особисто…