Святкуймо безпечно!

     Багаторічний досвід свідчить: більшість надзвичайних ситуацій, зокрема, пожеж, що виникають під час святкування Нового року, трапляється через недотримання елементарних вимог безпеки при влаштуванні новорічної ялинки, через необережність під час використання різноманітних піротехнічних виробів, через власну недбалість.

     Щоб запобігти трагедіям, проводиться профілактична та роз'яснювальна робота серед населення, в місцях з масовим перебуванням людей, дитячих та учбових закладах, де будуть проводитися новорічні ранки, перевіряються приміщення, евакуаційні виходи, наявність засобів пожежегасіння , дотримання правил облаштування ялинок, гірлянд на них тощо. Проводяться інструктажі з відповідальними особами, встановлюється чергування.

     Вдома кожного з нас ніхто не контролює - треба покладатися на власну обережність. Щоб уникнути пожежі у вашій оселі під час Новорічних свят, ялинку слід розміщувати на стійкій основ чи  на підставці, в посудині з піском, так, щоб вона не перешкоджала виходу з приміщення, знаходилася на відстані не менше півметра від систем опалення, телевізорів, приймачів, магнітофонів, легкозаймистих матеріалів. Це робиться на той випадок, щоб при виникненні пожежі полум'я не перекинулося  речі, що легко  займаються.

     Для прикрашення ялинки варто застосовувати електричні гірлянди тільки заводського виготовлення та  закріплювати  їх надійно, бо при падінні від поштовху чи протягу вони можуть стати причиною пожежі. Обов'язково  необхідно перевіряти  справність електричного дроту та  його ізоляцію. Слід завжди пам'ятати, що  й сама хвоя легкозаймиста. Отож при несправності гірлянди: з'явилося миготіння лампочок, іскріння, сильне нагрівання проводу, - треба негайно вимкнути її.

     Для масових заходів по святкуванню новорічних ялинок, ілюмінація має бути виконана з дотриманням правил улаштування електроустановок і лише фахівцем.

     Не слід прикрашати ялинку целулоїдними, паперовими та іншими легкозаймистими іграшками й прикрасами, ватою, марлею. І, звичайно ж, не можна для прикраси використовувати свічки.

     Що стосується використання бенгальських вогнів, хлопавок, різноманітних піротехнічних засобів, феєрверків, застерігаємо, що користуватися ними в приміщенні категорично забороняється.

     Також, не можна влаштовувати в оселях  різноманітні світлові ефекти за допомогою хімічних та інших пожежонебезпечних речовин.  Ці засоби красиві й ефектні, проте їхні іскри, які розлітаються в різні боки, можуть запалити хвою ялинки, папір, вату, а то й одяг людей.

     Звертаємо увагу батьків: пам'ятайте, що в жодному разі не можна залишати сірники, запальнички, бенгальські вогники та інші піротехнічні засоби у легкодоступних для дітей місцях, не дозволяти малюкам  бавитися з такими іграшками.

     Не нехтуйте правилами обережності, навчайте цього своїх дітей. Бережіть своє життя, бо цінніше за нього нема нічого.

Радісних і веселих Вам свят, а головне - безпечних!

 

Сумський районний сектор Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області

Ви тут: Головна сторінка НОВИНИ Святкуймо безпечно!