Вадим Стеценко пішов у вічність заради найціннішого – миру

с. Миколаївка, 03.09.2014 р.

    Протягом останніх місяців ледь не щодня чуємо скорботні звістки. Неприхована агресія з боку сусідньої держави загострила обстановку у зоні бойових дій і лише останнього тижня Сумщина попрощалася з шістьма воїнами-патріотами. Трагічна звістка прилетіла й до нашої Миколаївки – обірвалося життя Вадима Стеценка о 12.30, 31 серпня.

    Світлі душі загиблих стають ще одною молитвою на небі за Україну. На прощанні із солдатом-воїном військовий комісар Сумського об’єднаного міського військового комісаріату, підполковник Юрій Васильович Полоус розповів: як солдат 9 батареї, 21 реактивного полку старший навідник системи залпового вогню «Ураган», 24-річний житель села Миколаївки Сумського району – Вадим Олександрович Стеценко загинув 31 серпня 2014 року, внаслідок обстрілу вогневих позицій сепаратистами. Вадим і ще троє бійців загинули біля селища Щастя Старобільського району Луганської області. Віддали найцінніше – життя,  щоб ми мали змогу продовжувати будувати сильну Україну. Священик Сергій УПЦ (Київська Єпархія) відспівуючи убієнного, сказав про подвиг Вадима: «Його життя горіло, як смолоскип, обірвалося трагічно. Та завдяки цьому світлу інші бачитимуть шлях вперед. Бо немає більшої любові за ту, коли хто життя своє віддав за Вітчизну. Завдяки жертовності таких синів, як Вадим, наша Україна непереможна».  І наш обов’язок, як сказав священик Анатолій,  своїми вчинками показати, що жертовність не марна. Україна непереможна. Священики нині стають поруч з солдатами заради перемоги.

    Тремтить від хвилювання голос у голови Сумської районної державної адміністрації Віктора Гримайла: «Погляньте на це фото, на світлу усмішку Вадима. Такі Герої не вмирають – вони відходять у вічність. Вони назавжди залишаються у нашій пам’яті. Сьогодні ми прощаємося з нашим земляком, який 24 березня був призваний у зону АТО… Низький уклін за його подвиг, за те, що він віддав найцінніше –життя. Заради спокою народу, заради Держави, заради миру. Скільки ще життів потребує ненажерливий звір? Йому не буде прощення ні на цьому, ні на тому світі. Велика вдячність Вам, батьки, за виховання такого сина – Героя. Слава Герою! Вічна пам’ять…»

     Голова Миколаївської сільської ради Сергій Володимирович Самотой вкладає переживання і біль усієї громади в слова прощання: «Сьогодні війна прийшла  в Миколаївку, принесла страшне горе – ми ховаємо молодого земляка Вадима Олександровича Стеценка. Найкращого з нас. Він був кращим у навчанні, був чудовим сином, найкращим другом. Ми гордимося Вадимом – кращим сином України. Ми будемо пам’ятати його і зобов’язані передати дітям, онукам – зберегти пам’ять про нашого Героя. Герої не вмирають. Слава Україні!» На ці слова згорьована громада у єдиному патріотичному пориві відповіла: «Героям Слава!»

    Попрощатися із земляком-Героєм і провести його в останню путь зібралася в скорботі уся миколаївська громада, сусіди з кровненської. У глибокій скорботі заступник голови облдержадміністрації Андрій Крамченков, голова Сумської районної ради Володимир Балицький, заступник голови районної ради Микола Соловей, голова райдержадміністрації Віктор Гримайло, заступник голови РДА Віктор Онищенко, голова Асоціації сільгоспвиробників району Сергій Карпенко, голова регіонального відділення Асоціації сільських, селищних рад Надія Масалітіна, голова Асоціації сільських, селищних голів Сумського району Юрій Харченко, очільники та представники багатьох територіальних громад, колишні колеги, багато молоді. У скорботі рідні, земляки, аграрій Віктор Кураш, який велику допомогу  надавав і надає військовослужбовцям. Страшне горе – війна на сході країни забрало сина у подружжя Стеценків Людмили й Олександра, які виховали справжнього патріота. Овдовіла й молода дружина Олена.

    Солдати гинуть. І кожна смерть страшна. Молоде життя обірвалося. У великій скорботі вся миколаївська громада і вся громада Сумського району. Втратили справжнього сина нашої землі, справжнього патріота. Добрий неконфліктний хлопець, зі спокійним твердим характером. Захисник… Воїн… Він виконав священний обов’язок. Він  прославив себе, свою родину, свою Батьківщину.

    Вічна пам’ять Вадиму Олександровичу Стеценку. Герої не вмирають! Вони відходять у вічність, пам’ять про них назавжди залишиться у серцях співвітчизників.

    Слава Україні! Героям Слава!

 

 

Ви тут: Головна сторінка НОВИНИ Вадим Стеценко пішов у вічність заради найціннішого – миру