Не допустити стихійного лиха в селі Біловоди Сумського району

    18  червня 2014 року  в  кабінеті голови районої ради під головуванням очільника депутатського корпусу Сумського району Володимира Балицького відбулося  засідання  робочої групи з питання вивчення стану водозатримної гідроспоруди Біловодської  сільської ради. 

    У роботі засідання  взяли участь члени робочої групи, а саме: голова постійної комісії  районної ради з питань соціального та економічного розвитку, планування, бюджету, фінансів і управління комунальною власністю, депутат районної ради Станіслав Вігран, завідувач  сектором з питань ОП і НС та у справах  захисту населення від наслідків ЧАЕС районної державної адміністрації Олег Глущенко, начальник відділу містобудування та архітектури районної державної адміністрації Михайло Міняйло,  начальник відділу ВР Сумського « облводгоспу» Роман Мелешко, начальник відділу з питань управління  комунальною  власністю та фінансово – господарського забезпечення і обліку виконавчого апарату  районної радиМикола Тертишний, головний спеціаліст відділу з питань управління  комунальною  власністю та фінансово – господарського забезпечення і обліку виконавчого апарату  районної радиІнна Алєксєєва та Біловодський сільський голова Микола Даниленко.   

    На своєму засіданні члени  робочої групи обговорили  питання щодо  вирішення скрутної ситуації – утримання в належному стані   аварійної  водозатримної гідроспоруди, яка стримує водний масив загальною площею 29,8га.

    «В 2011 році  сільською радою  проведено оцінку гідроспоруди,  визначено її залишкову вартість та  прийнято  в комунальну власність  Біловодської територіальної громади. На даний час  гідроспоруда перебуває на балансі Біловодської сільської ради. В користування не передана в зв’язку з її  аварійністю.

    В 2012 році, за кошти  сільської ради розроблено та затверджено  проект під назвою: «Реконструкція гідровузла ставу», який передбачає  виконання  заходів по  усуненню аварійності гідроспоруди на суму  606 тисяч гривень. Також сільською  радою  придбано  будівельні матеріали ( плита залізобетонна) та виконано  експертний звіт по роботі проекту на  суму близько 72 тисяч гривень.

    На сьогоднішній день для реалізації  проекту  необхідно  близько  530 тис. гривень.

    Протягом 2012-2013 років  Біловодська сільська рада  неодноразово зверталася до органів влади Сумського району з проханням  сприяти  у вирішенні  вищезазначеної проблеми. Дане питання також  розглядалося на засіданнях постійної комісії обласної ради  з питань земельних та водних ресурсів, використання надр, екології, довкілля та лісового господарства.

    Рішенням   двадцять сьомої  сесії Сумської обласної ради шостого скликання від  16.08.2013 року «Про  регіональну програму розвитку водного господарства та екологічного  оздоровлення басейну річки Дніпро на період до 2021 року»  в  розділі «Будівництво, реконструкція та капітальний ремонт гідротехнічних споруд»  передбачено фінансування  в  ІІ етапі ( 2017-2021 роки)  робіт з  реконструкції гідротехнічної споруди ставу в селі Біловоди Сумського району в сумі 200 тис. гривень.

    Стан  водозатримної гідроспоруди значно  погіршився в порівнянні з 2011 роком та з огляду на те, що   об’єкт є єдиною  сполученою дорогою, яка веде до центру села, де розташовані  заклади соціальної  сфери,   ця проблема  загрожує не лише  втратою водойми, а й загрозою життю та добробуту   мешканців населеного пункту» - наголосив Біловодський сільський голова Микола Даниленко.

    Під час обговорення   членами робочої групи    були намічені  напрями  вирішення проблемного питання   та  направлено звернення  до депутатів обласної ради, які закріплені  за Сумським районом щодо сприяння у виділенні   коштів в сумі 200 тис. грн.  для   проведення  робіт з усунення аварійності водозатримної гідроспоруди та  недопущення  виникнення  стихійного лиха  в селі Біловоди  Сумського району Сумської області.

Ви тут: Головна сторінка НОВИНИ Не допустити стихійного лиха в селі Біловоди Сумського району