26 квітня – День Чорнобильської трагедії

 

26 квітня 1986 року – день найбільшої техногенної катастрофи в історії людства. Під час експерименту на 4-му реакторі Чорнобильської атомної електростанції, у цей день, о 01 год. 25 хвилин стався вибух. В атмосферу Землі вирвалась хмара радіоактивного пилу.

Замість негайних дій із порятунку й оповіщення населення та інформування міжнародної спільноти про катастрофу, радянська влада намагалася замовчати та применшити масштаби аварії. Зволікання з евакуацією людей призвело до поглиблення згубних наслідків для здоровʼя та життів людей.

Радіоактивна хмара, що утворилася внаслідок руйнування четвертого енергоблока Чорнобильської атомної електростанції, пройшла над європейською частиною СРСР, більшою частиною Європи. Найбільше від радіації постраждали Білорусь та Україна. Радіоактивним цезієм було забруднено 3/4 території Європи.

Сьогодні трагедії 39 років, але процес осмислення того, що відбулося в Чорнобилі у 1986 році триває. Ці памʼять і розуміння важливі не тільки для України, вони важливі для всього світу.

У цей день ми вшановуємо пам’ять жертв радіаційних катастроф, а також мужність, самовідданість і професіоналізм персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, пожежників, медиків, учених, які брали участь у ліквідації наслідків аварії.

 

Ви тут: Головна сторінка НОВИНИ 26 квітня – День Чорнобильської трагедії