30 тисяч обстрілів зафіксовано у Сумському районі у 2024 році – Геннадій Дем'яненко
- Створено: Понеділок, 30 грудня 2024, 10:35
2024 рік став для Сумського району символом надзвичайної стійкості перед лицем війни. Усі 16 громад зазнали атак з боку російських військ – за рік зафіксовано близько 29700 обстрілів, які спричинили численні жертви, масштабні руйнування та випробування для кожного мешканця району. Попри це, українці продовжують жити, працювати й боротися за перемогу.
Упродовж року ворог застосував широкий арсенал озброєння. Зафіксовано 1835 атак FPV-дронами; 1671 скидання вибухівки з безпілотних літальних апаратів; 2274 авіаудари (зокрема керовані авіабомби та некеровані авіаракети); 104 удари дронами-камікадзе («Шахеди», «Ланцети»); 77 ракетних атак.
«Немає громади в Сумському районі, яка б не постраждала від атак російських військ. Є такі, що дуже сильно зазнали ударів, є ті, що менше, але кожна із них відчула цю війну на собі. Водночас, ми не зламалися»,– говорить ексголова Сумської районної ради Геннадій ДЕМ'ЯНЕНКО.
За цей рік ворог не шкодував сил і ресурсів для того, щоб тероризувати мирних мешканців Сумського району. Найбільше страждали прикордонні громади. «У Білопільській громаді зафіксовано близько 10 тисяч атак, вона перетворилася на мішень для авіації – майже 600 ударів із неба. У Краснопільській громаді зафіксовано біля 9600 обстрілів, там ворог не шкодував FPV-дронів, атакуючи ними 750 разів, та безпілотників – скинуто 833 вибухових пристроїв, також 262 удари КАБами», – розповів Геннадій ДЕМ'ЯНЕНКО.
Він додав: «Активно авіація працювала по Юнаківській та Хотінській громадах – 498 та 479 авіаційних удари відповідно. Загальна кількость атак по Юнаківській громаді – 3124, по Хотінській – 4158. У Миропільській громаді зафіксовано 2373 атаки різного характеру. Місто Суми також зазнало значних руйнувань за цей період. По Сумській громаді найбільша кількість атак «Шахедами» та ракетами – 34 та 27 відповідно, також зафіксовано влучання 87 керованих авіабомб».
На кінець листопада 2024 року зруйновано та пошкоджено понад 950 об'єктів цивільної інфраструктури, у тому числі понад 700 житлових будівель та домогосподарств, 27 навчальних закладів. «Кожна сирена – це потенційна загроза для життя, кожен вибух – це зруйнований дім чи інфраструктура. Але навіть після найважчих атак наші громади знаходять сили оговтатися, продовжувати працювати та жити», – додає ексголова районної ради.
Повітряна тривога стала звичною частиною життя мешканців району. За рік вона лунала 1541 раз. Найдовший сигнал тривоги, який став рекордом для Сумщини, тривав 28 годин 20 хвилин 55 секунд – із 8 на 9 серпня– одного із найважчих місяців для району.
За рік у Сумському районі загинуло 85 людей, ще близько 400 отримали різного ступеню поранення та травмування. «Кожна втрата – це трагедія для Сумського району, – зазначає Геннадій ДЕМ'ЯНЕНКО. – Ми маємо вистояти заради пам'яті тих, хто не дожив до перемоги. Вважаю нашим обов'язком відновити все зруйноване, дати можливість жити дітям, які зараз ховаються в укриттях під час чергової сирени, дати можливість людям повернутися у свої домівки».
2024 рік став роком болю й випробувань, але також роком, який показав незламність і силу духу мешканців Сумського району.
«Цей рік був важким для нашого району. Кожна громада пережила втрати й руйнування. Але кожен з нас не зупиняється і докладає зусиль для того, щоб перемогти. Ми пройшли через це, щоб стати сильнішими. І ми продовжуємо боротися!»– підсумував Геннадій ДЕМ'ЯНЕНКО.
Від імені Сумської районної ради щиро дякуємо кожному Захиснику та Захисниці за їхню неоціненну роль у захисті нашої країни та наших цінностей, за невтомну працю, за відданість і відвагу. Дякуємо усім, хто захищає рідну землю та людей не лише на фронті, а і в тилу, всім жителям Сумського району за патріотизм, стійкість та мужність. Без наших неймовірних людей неможлива Перемога, тому продовжуємо працювати та йти до нашої спільної мети – миру в Україні!