Сумчани отримали право на виплати ВПО та мораторій на припинення комунальних послуг

WhatsApp Image 2024-04-22 at 19.09.05 1.jpeg - 194.75 KB

 

12 квітня 2024 року Мінреінтеграції України внесено зміни в Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії, згідно яких із 6 березня ц.р. місто Суми належить до територій можливих бойових дій. Це сьома громада на території Сумського району. Даний статус надав мешканцям громади право на певні соціальні виплати, пільги та заборону припинення житлово-комунальних послуг.

Голова Сумської районної ради Геннадій ДЕМ'ЯНЕНКО:«Відтепер сумчани, які вимушено перемістяться з міста, зможуть оформити статус внутрішньо переміщеної особи та за певних умов матимуть право на отриманням виплати від держави. Її щомісячна сума складає 2 тисячі гривень на одну дорослу особу та 3 тисячі – на одну дитину або особу з інвалідністю, які стали вимушеними переселенцями. Також сумчани матимуть право на гуманітарну та іншу підтримку чи допомогу за рахунок коштів міжнародних організацій. Важливо, що тепер на мешканців міста Суми поширюється мораторій на припинення надання житлово-комунальних послуг, нарахування та стягнення будь-яких видів неустойки, а також стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги у разі їх несплати. Ще один нюанс – заборонено відключення послуг за борги у разі пошкодження майна внаслідок бойових дій».

Нагадаємо, що територіями можливих бойових дій вважаються ті, які межують з територіями активних бойових дій або тимчасово окупованими територіями чи прилеглі до державного кордону з державою-агресором, та на яких можливо забезпечувати функції держави, до яких може повертатися населення, але які періодично піддаються ворожим обстрілам.

Порядок оформлення статусу внутрішньо переміщеної особи регламентовано Постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 р. № 332 «Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам».

Процедура оплати житлово-комунальних послуг на територіях можливих бойових дій детально визначена Постановою Кабміну України від 5 березня 2022 р. № 206 «Деякі питання оплати житлово-комунальних послуг в період воєнного стану».

Крім того, для територій можливих бойових дій не передбачено обмежень щодо доступу до публічних електронних реєстрів і проведення аукціонів для продажу об’єктів малої приватизації.

На цих територіях можливе застосування евакуації у безпечні райони. Рішення про проведення евакуації приймаються на державному, регіональному, місцевому та об’єктовому рівнях.

Водночас, відповідно до Перехідних положень Податкового кодексу України, на територіях можливих бойових дій тимчасово діє мораторій на проведення документальних перевірок платників податків та на проведення фактичних перевірок за місцезнаходженням об’єктів оподаткування (окрім платників податків, які здійснюють/здійснювали діяльність у сфері виробництва та/або реалізації підакцизної продукції).

Більш детальна інформація та роз’яснення щодо наявних допомог, прав та пільг надається за окремим зверненням до відповідних підрозділів та соціальних служб органів місцевого самоврядування.

Ви тут: Головна сторінка НОВИНИ Сумчани отримали право на виплати ВПО та мораторій на припинення комунальних послуг