Начальник Сумської ОВА Володимир Артюх: «Кожен населений пункт Сумського району повинен бути включений до мережі обслуговування екстреною допомогою»

WhatsApp Image 2024-02-28 at 15.30.51.jpeg - 71.15 KB

 

На цьому акцентував начальник обласної військової адміністрації Володимир АРТЮХ під час обговорення даного питання із керівниками районів і громад.

Очільник області підкреслив важливість законодавчих вимог до маршрутів руху хворих, які забезпечуються системою екстреної медичної допомоги, необхідності розбудови розгалуженої територіальної мережі екстрених підрозділів у громадах, дотримання нормативів доїзду карет швидких та забезпечення кадрами служби екстреної допомоги.

Як зазначив в.о. начальника обласного управління охорони здоров'я Анатолій КОТЛЯР, організація екстреної допомоги в області здійснюється згідно із маршрутизацією пацієнтів відповідно до нормативів прибуття карет швидких на критичні та екстрені виклики.

Законодавчо визначено, що маршрути транспортування пацієнтів бригадами екстренки до закладів охорони здоров'я здійснюються з урахуванням їх пріоритетності: до надкластерних, кластерних та загальних лікарень.

Для того, щоб забезпечити жителів Сумщини якісною екстреною допомогою, необхідно розширити наявну мережу системи. Так, наразі в області функціонує 90 пунктів постійного базування Е(Ш)МД.

«Для оптимального покриття території області необхідно загалом 143 таких пункти. На цей рік я підписав план нарощення мережі на 12 пунктів у різних громадах. Тому наголошую на необхідності співпраці між районною владою та громадами, узгодження питань виділення приміщень, передбачення фінансів та ресурсів на їх обладнання», – зазначив Володимир АРТЮХ.

Крім того, в Ромнах, Охтирці та Конотопі є потреба побудови нових станцій екстреної допомоги, адже наразі діючі підрозділи розміщуються в непристосованих до цього умовах.

Окремо було також розглянуто проблемні питання доїзду карет на виклики у прикордоння, зокрема до населених пунктів 5-кілометрової зони.

 «Кожен населений пункт Сумщини повинен бути включений до мережі обслуговування екстреною допомогою. Ми зробимо все, щоби мешканці прикордонних громад мали однакові умови і можливості отримувати екстрену медичну допомогу. Від цього залежить збереження здоров'я і життя людей»,– підкреслив Володимир АРТЮХ.

Ви тут: Головна сторінка НОВИНИ Начальник Сумської ОВА Володимир Артюх: «Кожен населений пункт Сумського району повинен бути включений до мережі обслуговування екстреною допомогою»