У Сумському районі розпочнеться другий етап евакуації жителів з п'ятикілометрової зони

WhatsApp Image 2023-08-16 at 09.05.32.jpeg - 109.65 KB

 

З 28 серпня розпочинається другий етап евакуації жителів прикордонних громад, розташованих у небезпечній 5-кілометровій зоні. Про це під час засідання комісії з евакуації повідомив начальник Сумської обласної військової адміністрації Володимир АРТЮХ.

За його словами, перший етап евакуації жителів п’ятикілометрової прикордонної зони завершується. Усі завдання цього етапу були виконані. А з 28 серпня розпочинається другий етап.

Відповідно до розпорядження начальника Сумської ОВА, головам Конотопської, Сумської, Охтирської, Шосткинської районних державних адміністрації спільно з головами Юнаківської, Хотінської, Миропільської, Зноб-Новгородської, Дружбівської, Глухівської, Есманської, Свеської, Шалигинської, Середино-Будської, Новослобідської, Путивльської, Великописарівської, Білопільської та Краснопільської територіальних громад доручено розпочати з 28 серпня 2023 року проведення евакуаційних заходів в межах п’ятикілометрової зони.

«З 28 серпня розпочинається другий етап евакуації. Евакуація в межах районів здійснюватиметься поступово згідно з відповідними планами-графіками тих населених пунктів, які погоджені з обласною комісією з евакуації, та будуть доведені кожному керівнику громад. Також із 4 вересня відповідно до наказів військового командування будуть запроваджені заходи щодо посилення тимчасових обмежень особливого режиму в межах 5-кілометрової зони від державного кордону. Особливий режим буде підтримуватися Збройними силами України, – зазначив Володимир АРТЮХ. – На території цих населених пунктів буде діяти пропускний режим, тож жителі громади, які там залишаються, мають отримати перепустки. Для цього сільські та селищні ради мають подати комендантам відповідні списки. Списки мають бути сформовані до 25 серпня».

Очільник області повідомив, що головна мета цього процесу – захист людей. Адже лише за останній тиждень кількість обстрілів по прикордонних територіях Сумщини в межах 5-кілометрової зони зросла на 20%. Ворог застосовує ракетні удари, безпілотники, на жаль, заходять також ворожі ДРГ. Звісно, наші захисники їх ліквідовують, але мирним жителям, а особливо дітям, знаходитися на цих територіях небезпечно.

«Лише за місяць з населених пунктів в межах п’ятикілометровій зоні виїхало близько 2 тисяч осіб, а найголовніше 400 дітей. На щастя, чимало людей розуміють відповідальність за себе і за своїх рідних. Вони обирають безпеку, обирають життя», – зазначив Володимир АРТЮХ.

Ви тут: Головна сторінка НОВИНИ У Сумському районі розпочнеться другий етап евакуації жителів з п'ятикілометрової зони