Сумська податкова інформує про відновлення штрафних санкцій за порушення використання РРО

WhatsApp Image 2023-08-16 at 14.59.34.jpeg - 57.61 KB

 

У рамках дії Закону України від 30 червня 2023 року № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» уже з 1 жовтня 2023 року відновлюється застосування штрафних санкцій за порушення використання реєстраторів розрахункових операцій та програмних реєстраторів розрахункових операцій. Тобто відповідальність бізнесу за непроведення фіскалізації відновлено.

Нагадаємо, що 1 січня 2022 року суб’єкти господарювання, які працюють у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зокрема, приватні підприємці та фізичні особи-підприємці 2-4 групи, мали зареєструвати реєстратори розрахункових операцій.

Однак, за період з 1 січня 2022 до 1 жовтня 2023 року, у зв’язку з війною, уряд прийняв рішення не застосовувати фінансову відповідальність за відсутність касових апаратів до ycix торгівців, окрім тих, що здійснюють продаж підакцизних товарів, валютних цінностей або ж працюють у сфері азартних ігор.

 

    .jpg - 377.38 KB

 

Отже, усі суб’єкти господарювання на загальній системі, платники єдиного податку, які є платниками ПДВ, а також ті платники єдиного податку, які здійснюють діяльність підакцизною групою товарів, реалізують технічно складні побутові товари, лікарські засоби, вироби медичного призначення i реалізують ювелірні вироби, за порушення у сфері реєстраторів розрахункових операцій сплачуватимуть штрафи у повному обсязі: 100% вартості товару, реалізованої послуги при першому порушенні та 150% – при кожному наступному порушенні.

Водночас для ФОП єдиного податку II та III групи за ставкою 5%, а також IV групи, які не торгують товарами з переліченої ризикової групи (підакцизна група товарів, технічно складні побутові товари, лікарські засоби, вироби медичного призначення, ювелірні вироби), встановлені знижені розміри штрафних санкцій – 25% вартості реалізованих із порушенням товарів – за перше порушення та 50% вартості проданих з порушенням товарів (робіт, послуг) за кожне наступне.

Такий розмір штрафних санкцій діятиме до 31 липня 2025 року, але не пізніше ніж до дати припинення a6o скасування воєнного стану.

Також звертаємо увагу на те, що для забезпечення отримання бюджетами місцевого самоврядування належних сум податків з продажу окремих груп товарів платники податків мають проводити всі суми продажу таких товарів через PPO (ПPPO).

Детальну інформацію можна знайти перейшовши за посиланням:

Реєстрація програмного РРО: які дії?

Державна підтримка бізнесу в питаннях фіскалізації розрахункових операцій

Отримання відповідей на запитання щодо реєстрації та застосування РРО/ПРРО

 

Ви тут: Головна сторінка НОВИНИ Сумська податкова інформує про відновлення штрафних санкцій за порушення використання РРО