Головним пріоритетом є робота для громади та заради людей

    2 грудня 2015, рівно рік тому, депутати Сумської районної ради на урочистій сесії прийняли присягу.  За підсумками чергових місцевих виборів до Сумської районної ради ввійшли представники 7 політичних партій. При цьому деякі політичні сили отримали лише по 2 представницьких мандати. Теоретично, така роздробленість могла суттєво ускладнити подальшу роботу ради. Однак на практиці сталося навпаки: голові Сумської районної ради Вадиму Акпєрову вдалося об’єднати політичні сили та консолідувати депутатський корпус на вирішення проблемних питань життєдіяльності територіальної громади Сумського району.Тож про пріорітетні завдання у роботі Сумської районної ради та її очільника – з перших вуст.

 

    Вадиме Вагіфовичу, місцеве самоврядування для Вас зовсім нова й невідома сфера діяльності. Як оцінюєте свою роботу за рік на посаді голови Сумської районної ради?

    Так, непомітно минув уже рік моєї каденції. Рік непередбачуваний, насичений, який повністю змінив моє бачення про загальну картину проблем району. І це добре. Адже наявність проблемних питань говорить про те, що район живе, розвивається і люди прагнуть до вищого рівня життя.

    Я  намагався працювати так, аби виправдати високу довіру громади, бути послідовним, ніколи не обіцяв того, чого не зможу зробити. 

    Наскільки ефективно та результативно працював, – судити людям. Звичайно, один в полі не воїн. І тому моя робота не мала ніяких розмежувань із діяльністю депутатського корпусу.

 

    Як Вам вдалося демократичним шляхом консолідувати такі різні, на перший погляд, політичні сили?

    Дуже слушно підмічено – демократичним шляхом. Після Революції Гідності  та неоголошеної війни на Сході люди мають особливі сподівання щодо своїх представників у владі. Сумську районну раду представляють 34 депутати, різні за характером та  віковою категорією, за політичними вподобаннями і поглядами. Демократичний шлях консолідації депутатського корпусу полягав у обговорення спірних питань, пошуку спільних точок зору, практиці проведення спільних засідань постійних комісій і врешті-решт шляхом взаємних поступок. Власне, вміння домовлятися, відкидаючи популізм і амбіції,  заради блага громади – це і є демократія. Із впевненістю можу заявити, що кожен депутат Сумської районної ради усвідомлює велику відповідальність перед виборцями за свої рішення, тож працюють в раді злагоджено, виважено, незалежно від політичних переконань Підтвердженням цьому і є конструктивно проведені за рік 9 пленарних засідань, розглянуті, обговорені та проголосовані 389 питань.

 

    Як часто проводите прийоми громадян? З яких питань найчастіше звертаються жителі району?

    Переконаний, що безпосереднє спілкування з людьми є дуже важливим для обранця громади. Прийоми громадян з особистих питань за графіком затверджені у перший та третій понеділок місяця, але це лише формальність. Приймаю громадян у будь-який день, вважаю, що коли людина приходить з проблемою, то  це потребує негайного вирішення, а не відкладання через тиждень чи через два на прийомний день.

    Гарною практикою є проведення виїзних прийомів громадян. Для мене, як очільника району, важливим є ознайомлення з інфраструктурою сільської чи селищної ради, матеріально - технічною базою всіх бюджетних установ, особисто побачити, які дороги та який благоустрій на території.  Тематика звернень громадян досить різноманітна.  Найактуальнішими є проблеми соціального захисту (надання матеріальної допомоги на лікування, ремонт житла),  сільського господарства (оформлення державних актів на землю, низькі закупівельні ціни на молоко, розрахунки за здані в оренду земельні паї), постачання медикаменті. Звернення торкаються різноманітних сфер життя – благоустрою, забезпечення житлом, ремонту доріг, законності тощо. Намагаюся розібратися у кожному питанні. Одні вдається вирішити одразу, інші потребують більш тривалого розгляду. Але всі звернення знаходяться на моєму особистому контролі.

    Аби добре знати стан справ у різних сферах життєдіяльності Сумського району, намагаюся систематично відвідувати пленарні засідання сесій сільських, селищних рад. Перебуваючи на території району не втрачаю можливості поспілкуватися із трудовими колективами закладів та установ  .  

 

Вадиме Вагіфовичу, сьогодні Україна перебуває у стані реформування місцевого самоврядування. На якому етапі знаходиться район?

    Реформування місцевого самоврядування – не забаганки держави, а реальна вимога часу. Сьогодні «функціонують» сільські ради у вигляді: голова, секретар, два-три працівники апарату і прапор над адмінбудівлею. За браком бюджету вони неспроможні не те що розвивати громаду, але й себе утримувати на належному рівні. Вважаю, що органи місцевого самоврядування повинні мати власні бюджети, які формуватимуться за рахунок бюджетних надходжень, які є в тій чи іншій громаді і які повністю залишатимуться на місцях. За певною формулою повинні надаватися державні субвенції. Ми ж бачимо, як працює місцеве самоврядування у Польщі, де місцеві органи влади мають широкі повноваження, а контролюючі органи лише слідкують за законністю їхніх дій.

    Ряд сільських, селищних  рад нашого району цього року прийняли відповідальне рішення про створення  об’єднаних територіальних громад. На сьогодні створено чотири об’єднані територіальні громади: Миколаївська, Хотінська, Бездрицька, Нижньосироватська, у яких 18 грудня відбудуться вибори голів та депутатів. Дуже приємно, що за впровадження реформи децентралізації влади та кількістю створених ОТГ Сумський район займає перше місце в області

 

    У цьому році вперше затверджено рішення «Про окремі питання використання коштів районного бюджету для виконання повноважень депутатами Сумської районної ради у 2016 році». Як Вам така практика?

    Рішенням п’ятої сесії, яка відбулася 19 лютого рада установила, що фінансування виконання депутатами Сумської районної ради депутатських повноважень у 2016 році буде здійснюватися за рахунок вільного залишку коштів районного бюджету в обсязі 50 тис. грн. на кожного депутата. Як на мене, дуже гарна практика: це не лише підвищило рівень відповідальності до депутатського мандату, але й активізувало роботу депутатського корпусу. Кожен депутат опікується закріпленою за ним громадою і кому , як не йому найкраще знати всі проблемні питання чи побажання жителів. Свої кошти я реалізував у придбання дитячого майданчику для смт. Низи  (40 тис. грн.) та спортивного інвентарю для Великочернеччинської спеціалізованої школи (10 тис.грн.)

 

    Якими будуть пріоритети  Вашої  роботи у 2017 році?

    У 2015 році, очоливши районну раду, я намагався особисто для себе визначити пріоритетні завдання у діяльності. Сьогодні  розумію, що не можливо якусь галузь діяльності чи сферу життя ставити вище за іншу. Основними аспектами є підтримка політики Уряду й Президента та громада, яка сама диктує свої потреби  та визначає пріоритети у діяльності влади. Головним для моєї діяльності є: зберегти та примножити все те, що має територіальна громада Сумського району. На сьогодні досягнуто консолідації у депутатському корпусі, налагоджена тісна співпраця з головами сільських, селищних рад, а головне існує взаємопідтримка та порозуміння з Сумською районною державною адміністрацією, особисто з головою Геннадієм Дорошенком. Правду кажуть, що одна голова добре, а дві ще краще. Тільки у нашому випадку голови чоловічого роду.

    Можу сказати одне, що для мене, голови РДА, сільських, селищних голів, депутатського корпусу Сумської районної ради головним пріоритетом є робота для громади та заради людей Сумського району. 

Ви тут: Головна сторінка НОВИНИ Головним пріоритетом є робота для громади та заради людей