Перспективи впровадження реформи децентралізації – про це говорили на форумі
У Сумах у театрі імені Щепкіна відбувся Перший регіональний форум місцевого самоврядування «Досвід реформ». У заході взяли участь голова Сумської районної ради Вадим Акпєров, керуюча справами виконавчого апарату районної ради Ірина Бояринова, районні депутати.
А взагалі форум зібрав близько 500 представників органів місцевого самоврядування. Із присутніми також приїхали поспілкуватися українські експерти у сфері розвитку міст та муніципальної політики, народні депутати України, голови та депутати обласних рад Чернігівської, Харківської, Полтавської та Дніпропетровської областей, директор департаменту місцевого самоврядування та територіальної організації влади Мінрегіонбуду Сергій Шершов, експерт з питань місцевого самоврядування та адміністративної реформи Юрій Ганущак.
У вітальному слові перший заступник голови Сумської обласної адміністрації Олександр Марченко наголосив, що шлях до децентралізації – це, в першу чергу, напрацювання досвіду і широке обговорення у громадах.
Також на форумі відбувся обмін думками між керівниками рад усіх рівнів, очільниками громад та експертами, які обговорювали актуальні проблеми й перспективи у сфері місцевого самоврядування. Зокрема, представники кількох об’єднаних громад Полтавщини поділилися своїми роздумами, певними напрацюваннями на перспективу у питанні децентралізації в Україні.
Голова Сумської районної ради Вадим Акпєров теж взяв участь у обговоренні. Зокрема він зазначив:
«Децентралізація – це сьогодні реальний шлях до підвищення життєвого рівня мешканців кожного населеного пункту.
Світовий досвід засвідчує, що проблеми села, вулиці чи окремого двору ефективно можна вирішити тільки на місцевому рівні.
Ми підтримуємо курс президента України та уряду на передачу повноважень на рівень територіальних громад з метою вирішення місцевих проблем та забезпечення їх власними фінансовими ресурсами для розв’язання цих же проблем.
Передаючи повноваження на місця, державі необхідно вибудувати ефективну систему контролю за тим, щоб органи місцевого самоврядування суворо дотримувались законів України. І зрозуміло, що ефективна модель місцевого самоврядування повинна ґрунтуватися на реальних повноваженнях, реальних фінансових ресурсах та дієвому контролі.
Діюча система управління на місцях себе вичерпала».
У другому блоці – «Бюджетна децентралізація та секторальні аспекти» говорили прододаткові ресурси для громад та умінням ними користуватися. Детально зупинялися на тому, що чекає під час проведення реформ з децентралізації освітню та галузь охорони здоров’я, або як скористатися новаціями на користь громади.
За підсумками Форуму сформовано резолюцію, яку учасники скерують до центральних органів законодавчої та виконавчої влади України.