Додаткові резерви у В.Сироватці є. Треба по максимуму використати.
Відбулося перше виїзне засідання робочої групи постійної комісії Сумської районної ради з питань соціального та економічного розвитку, планування бюджету, фінансів і управління комунальною власністю щодо виявлення резервів наповнення місцевих бюджетів. Проаналізовано додаткові джерела наповнення Верхньосироватського сільського бюджету.
У роботі робочої групи взяли участь голова районної ради Володимир Балицький, Микола Березін - голова постійної комісії Сумської обласної ради з питань бюджету, соціально – економічного розвитку та інвестиційної політики та Станіслав Вігран - голова постійної комісії Сумської районної ради з питань соціально – економічного розвитку, представники прокуратури Сумського району,Сумської МДПІ, Держземагенства в Сумському районі, фінансового управління Сумської районної держадміністрації, управління АПР Сумської районної держадміністрації.
Спочатку до присутніх у залі звернувся голова Сумської районної ради Володимир Балицький, який розповів про фінансовий ресурс та особливості фінансування бюджетних установ та організацій району у поточному році.
Говорили про резерви досить детально. Оскільки і сам очільник місцевої громади Олексій Цигура і представники бухгалтерської та землевпорядної служб сільської ради вже попередньо прорахували свої доходи і видатки, проаналізували резервні можливості, на засіданні шукали шляхи, як по максимуму винайти додаткові кошти, щоб наповнити бюджет.
В першу чергу, серед додаткових джерел - неохоплені договорами проектні дороги, непереоформлені та невитребувані паї, господарські двори, занижена орендна оплата за використання водойм «Сумським рибгоспом» та ін.
Досить серйозним було обговорення повноти надходжень всіх основних податків по сільраді, стану орендної сплати за паї та виконання сільгосппідприємствами соціальних угод у 2014 році, шляхів залучення додаткових податкових надходжень, зокрема від підприємств, що працюють на території ради, а зареєстровані за її межами. Як це ТОВ «Керамейя», ПАТ «Сумихімпром», ТОВ «СП «Надра» та ін.
Але щоб отримати резервні кошти - необхідний відповідний механізм оформлення документів на об’єкти оподаткування у рамках законодавчого поля.
Як от, агрокомбінат «Маяк» має можливості і бажання сплачувати за оренду не витребуваних та не переоформлених паїв та проектних доріг. Але через законодавчу колізію не може укласти договору на оренду землі, якою користується. Сплата ж за вказану орендовану землю становить близько 90 тисяч гривень. Хіба не відчутний резерв!
Інша проблема у ТОВ «Стрілецька розвага». Оскільки не мають коштів сплачувати за орендовану землю, готові в односторонньому порядку розірвати договір оренди, але не знайшли таких важелів. Голові сільської ради разом з керівником товариства рекомендовано звернутися до реєстраційної служби Сумського районного управління юстиції для вирішення цього наболілого питання. Коли б товариству допомогти, ймовірно, вже скоро у землі з’явився б новий господар, що справно сплачував за її оренду відчутні кошти для місцевого бюджету.
Микола Березін розповів про досвід територіальних громад області по залученню додаткових податкових надходжень. Надбання інших згодиться у багатьох випадках і для верхньосироватців.
Присутні на нараді вирішили звернутися до відповідних структур, зокрема, до Сумської обласної ради, прокуратури Сумського району, Держземагенства в Сумському районі, Сумської районної держадміністрації тощо за допомогою у вирішенні обговорюваних проблем у межах чинного законодавства України.
Підбив підсумки наради Володимир Балицький, який наголосив: від повноти надходження коштів до місцевих бюджетів залежить в цілому добробут громади, функціонування бюджетних установ.