Завдання сьогодні важливі: взяти активну участь у забезпеченні обороноздатності країни і продовольчого запасу держави
Дуже серйозні і важливі завдання були розглянуті на семінар - нараді Сумської районної ради, на яку були запрошені голови, секретарі, бухгалтери сільських, селищних рад, керівники та бухгалтери сільгосппідприємств, представники різних районних служб, серед них – прокурор Сумської районної прокуратури О.В. Ткаленко, представник Сумського міжрайонного відділення Управління СБУ в Сумській області, начальник Сумської об’єднаної державної податкової інспекції О.В. Полив’яний, завідувач сектору взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи апарату райдержадміністрації Т.П. Коськова. Завітав на зібрання і депутат обласної ради М.Березін.
- Сьогодні ми зібралися, щоб обговорити нагальні, важливі питання, завдання, які стоять перед органами місцевого самоврядування нашого району,- відкрив семінар – нараду голова районної ради Володимир Балицький. Розглянемо три блоки питань: «Завдання органів місцевого самоврядування при проведенні часткової мобілізації у 2015 році», «Про нове у податковому законодавстві України» та «Про нове у антикорупційному законодавстві України».
Розгляд першого питання не залишив в залі жодної людини байдужою. Питали, обговорювали, думали.
Робота важка і серйозна. У кожній сільській, селищній раді мають чітко знати і розуміти цілі та завдання мобілізації, вести широку роз’яснювальну роботу серед населення, активно взаємодіяти з представниками військкомату, прокуратури, Сумського районного відділу Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області, щоб активно провести мобілізацію та попередити ухилення від призову.
А як відбувається мобілізація в районі, розповіла завідувач сектору взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи апарату райдержадміністрації Тетяна Коськова. З 220 повісток у січні вручено 41. Місцевим радам необхідно забезпечити прибуття всіх призовників до військкоматів. А це: опрацювати і вручити всі повістки, розгорнути пункти оповіщення забезпечити в разі необхідності, підвезення призовників, а також разом з керівниками сільгосппідприємств, установ, організацій в установленому законом порядку подбати про тимчасове залучення техніки для потреб української армії в умовах мобілізації.
- Є Указ Президента – його треба виконувати. На Сході України продовжуються бойові дії, необхідно замінити військовослужбовців, які пробули на передньому краї вже рік, - підкреслила Тетяна Коськова.
Водночас, зауважила, що не всі особи, які тримають повістку, будуть призвані на службу, свої висновки ще зроблять лікарі. Також, наголосила, що близько місяця призовники проходитимуть підготовку у військових частинах на території України.
Розповіла й про більш жорсткі заходи, виписані в січневому Указі Президента, передбачені до осіб, які ухилятимуться від призову.
Зрозуміло, було чимало запитань, як провести посівну кампанію, якщо чимало хлопців підпаде під мобілізацію, і що робити тим, хто має свій бізнес.
- Саме ви, представники місцевих рад повинні контролювати всі ці питання, ви ж краще знаєте людей, хто може воювати, а хто ні,- була відповідь. Втім, і у військкоматі щодо вирішення таких питань будуть підходити виважено…
Останнім взяв слово Валерій Ісмаїлов, який керує Сумським 27 артилерійським полком, він щиро подякував за допомогу всім мешканцям Сумського району і попрохав представників сільських і селищних рад якомога більше допомагати рідним солдатів, які захищають Україну, аби хлопці з спокійним серцем виконували свої завдання на передовій.
Уже не вперше піднімалося питання змін у Податковому кодексі. І все ж з великою увагою вислухали присутні виступаючих начальника Сумської об’єднаного державної податкової інспекції О.В.Полив’яного та його підлеглих.
Які нюанси механізму наповнення місцевих бюджетів за рахунок нових податків? Де і як брати кошти? Питань із залу було багато. Саме про вишукування резервів розповів голова бюджетної комісії Сумської обласної ради Микола Березін.
Завідувач сектору взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи апарату райдержадміністрації Тетяна Коськова зупинилася на змінах у антикорупційному законодавстві.
Підбив підсумки семінару – наради Володимир Петрович Балицький, підкресливши, що місцеві ради мають багато завдань державної ваги, але у взаємодії з представниками військкомату, правоохоронних органів, з сільгосппідприємствами, установами організаціями їм все це під силу.