Районна рада буде допомагати
Голова районної ради Володимир Балицький взяв участь у УІ районній звітно-виборній профспілкова конференції працівників освіти і науки України, яка відбулася у залі засідань Сумської РДА. Він разом з головою райдержадміністрації Віктором Гримайлом увесь час тримає на пульсі освітянського життя руку, добре знає проблеми, які є у школах. Отож, уважно вислухав усіх виступаючих, занотував усе наболіле.
Тим більше, що децентралізація коштів та децентралізація змушує місцеву владу ще більше опікуватися освітянськими труднощами і вишукувати кошти, щоб справлятися з цими проблемами у подальшому.
З детальним звітом про роботу районної організації профспілки за період з 19 січня 2010 року по 15 січня 2015 року виступила голова райкому профспілки Любов Олійник.
Вона, зокрема, зазначила, що Сумська районна організація на основі вільного волевиявлення і в порядку, визначеного Статутом Профспілки об’єднає у своєму складі 1600 членів профспілки.
За звітний період районний комітет профспілки спрямовував свою діяльність на захист трудових, соціально - економічних прав та інтересів працівників освіти, створення умов для збереження і розвитку начальних закладів, забезпечення стабільності та ефективності їх роботи.
З цією метою районна Профспілка взаємодіє з органами місцевої влади і місцевими виборними органами. Адже необхідно вирішувати чимало освітянських проблем. В першу чергу, - це недостатній рівень фінансування, через що учителі мають низький рівень існуючих ставок оплати праці. На чому й акцентують свою увагу, по можливості, районна рада та районна адміністрація.
- Хочу подякувати керівникам району Володимиру Балицькому та Віктору Гримайлу за повагу до освітян, за щоденне вирішення проблем, що дотримали свого слова щодо повернення коштів у кінці минулого календарного року, а також знаходять час, щоб дізнатися, чим займається наша профспілка та чим живуть вчителі.
Проблем справді багато. Саме на них, зокрема, наголосив голова профкому Басівської ЗОШ І-ІІІ ступенів П.І.Данилевський:
- Звичайно, ми розуміємо, що становище в країні дуже складне. На Сході відбуваються військові дії. Але ж і до 2014 року фінансування освіти було недостатнім. Ми вже не пам’ятаємо, коли востаннє отримували премії ( а Конотопський район навіть у 2014 році преміював своїх освітян), коли ми отримували кошти на відрядження, курси чи заміну уроків (навіть Білопільський та Великописарівський район виділяють кошти на це). У Конотопському, Глухівському районі директори отримують ще й 10 відсотків надбавки за інтенсивність праці, а наші директори навіть за курси з охорони праці та пожежної безпеки платять власні кошти, не отримують працівники й матеріальної допомоги в разі смерті дітей чи батьків, хоча це й передбачено чинним законодавством. Не фінансується участь вчителів та учнів у обласних змаганнях. І цей перелік можна продовжувати. Як от, молодь, яка має оклад 1400 гривень, тепер ще й позбавлена 20 – відсоткової надбавки за престижність праці, оплати за кабінети, безкоштовного проїзду до місця роботи, а тому не прагне отримувати так звані «підйомні» і працювати з такими зарплатами у сільській місцевості. Адже не таємниця, що умов для проживання молоді у віддалених селах немає. Інші виступаючі теж торкалися болючих питань, які турбують освітян.
Розмову продовжив голова районної ради Володимир Балицький, який щиро подякував за запрошення:
- Профспілка зобов’язана стояти на захисті трудових, соціально – економічних прав та інтересів працівників освіти. Я запрошую до взаємного діалогу, який би сприяв піднесенню у розвитку освітянської галузі. Районна рада сприятиме працівникам освіти у вирішенні їх проблем. Як це вже було наприкінці минулого року, коли винайшли грошові кошти, щоб віддати вчителям всі борги по заробітній платі.
Нині, у зв’язку із низкою змін у бюджетному та податковому законодавстві, районна рада зробить усе, щоб освітяни відчували себе захищеними: мали гідні умови праці, забезпечені достойною заробітною платою та мали умови для постійного професійного розвитку. Адже саме вони зобов’язані забезпечити реалізацію державної політики , спрямованої на зміцнення суспільних цінностей, виховання патріотизму у підростаючого покоління, любові до Батьківщини.
Зокрема, в Законі України «Про освіту» йдеться про те, що «органи місцевого самоврядування можуть забезпечувати пільговий проїзд учнів, вихованців, студентів та педагогічних працівників до місця навчання і додому». Зрозуміло, у районній раді дбатимуть про те, щоб така норма закону обов’язково виконувалася. Як і повноцінне безплатне харчування школярів 1-4 класів, дітей – інвалідів, належне медичне обслуговування всіх учнів, їх перевезення тощо. А ще мають працювати музичні та спортивні заклади, бібліотеки, будинки культури й клуби. І це теж турботи районної ради Адже відповідно Бюджетного кодексу фінансування цих закладів передано до районного бюджету – такі видатки будуть здійснюватися за рахунок міжбюджетних трансферів з районного бюджету бюджетам місцевого самоврядування.
Плідна співпраця районної організації профспілки освітян та районної ради і держадміністрації буде продовжуватися.