Допомога адресована особисто…
По можливості швидко подбати про вирішення проблем, які турбують жителів Сумського району,- таке життєве кредо голови Сумської районної ради Володимира Балицького. Як от, на початку жовтня поточного року верхньосироватець поскаржився, що в одній з комунальних установ району йому не додали заробітної платні. Буквально через декілька днів чоловік отримав заборговане. І це дякуючи тому, що і сам голова взяв під контроль вказане питання, і представники районної ради виїжджали вивчати проблему на місце - до установи, де скаржник свого часу працював.
І ось знову на прийом прийшла жителька с.Низи, у котрої чоловік знаходиться у зоні АТО. Її турбувало, що її чоловікові ще не надано матеріальної допомоги, яку перераховано іншим однодносельцям на іменні книжки до місцевого відділення Ощадбанку. А в разі, коли й буде передано, чи швидко він зуміє отримати ці кошти.. .
Працівники районної ради наступного дня виїхали до Низів. Як розповіла голова селищної ради, дійсно, рішенням депутатів 40(позачергової) сесії 6 скликання від 09.10 2014 року було затверджено місцеву програму соціальної, матеріально – технічної підтримки жителів селищної ради, призваних на військову службу, у тому числі під час мобілізації. Згідно програми, зокрема , було вирішено депутатами сільської ради на останній сесії про надання матеріальної допомоги 14 землякам – учасникам АТО у сумі 36 тисяч гривень (кожному по 2,5 тисячі гривень). Кошти були перераховані на іменні вклади кожному учаснику АТО. Таке рішення депутатів місцевої ради.
- Виходили з того , що дві родини у нас є неблагополучними,- пояснила голова Тетяна Коваленко.
Але чи задоволені таким рішенням представники родин, чиї сини чи чоловіки зараз перебувають у гарячих точках неспокійного Сходу?
Світлана Олександрівна Макуха, син якої нещодавно приїхав у коротчасну відпустку, стверджує, що кошти, якраз стали її сину в нагоді - придбали йому необхідні теплі речі. І не тільки, Діма служить недалеко від Маріуполя, як відомо, обстановка там дуже напружена, потрібні в запас ліки.
У Вікторії Бурмаки своя правда: чоловік Руслан служить у Луганській області довгі місяці - понад півроку, хоча ж проводжала на 45 днів. Приїжджав у відпустку-двічі по п’ять днів, останній раз у вересні, коли кошти ще не були перераховані. Нині похолодало, йому необхідні теплі речі, а придбати немає за що. Сама Вікторія зараз не працює, виховує малолітню дитину, дуже важко виживати. Що стосується карточки Приватбанку, на яку перераховували чоловіку зарплатню і вона нею користувалася, то її довелося передати чоловіку - атовців переводять на обслуговування до Ощадбанку. Коли карточку повернуть назад, невідомо. Отож названі 2,5 тисячі гривень зараз дуже б пригодилися. А коли Руслану нададуть відпустку, невідомо.
Вікторія прямо каже, що таким рішенням сільради не задоволена.
Не задоволена і Терещенко Юлія В’ячеславівна, яка й приходила на прийом до голови районної ради Володимира Балицького. Щоправда, перша проблема, яка її хвилювала, - про надання її чоловіку Віталію Вікторовичу вище вказаної допомоги буде вирішена на сесії селищної ради у грудні, оскільки жінка подала пізно довідку (за два дні до проведення сесії) про перебування чоловіка у зона АТО. Але друга проблема залишається: боєць прийде у відпустку і поїде знову захищати рідну землю від терористів раніше, ніж надійдуть кошти на його рахунок.. Холодно ж надворі уже сьогодні. Скористалися ж допомогою лише четверо чоловіків із чотирнадцяти…А зняти кошти з їх іменних карточок ніхто з рідних не може…
Хорошу справу зробили у селищній сільраді, поділилися коштами місцевого бюджету з учасниками АТО. Але, хоч це і рішення депутатів, дещо воно є непродуманим. Чи не краще було б перерахувати кошти так, щоб їх могли отримувати рідні вояків при першій необхідності? А про обмеження подумали лише для тих родин , Які й справді є проблемними.
Як пояснила керуюча територіальним відокремленим безбалансовим відділенням №10018/0145 філії Сумського обласного управління АТ «Ощадбанк» Цапенко Н.І., з вказаних рахунків рідні матимуть можливість знімати грошові кошти за умови, якщо солдат надішле довіреність з військової частини, завірену її командиром, чи головлікарем лікарняного закладу, якщо боєць потрапив на лікування.
При цьому Наталія Іванівна наголосила, що в довіреності у обов’язковому порядку прізвище, ім’я, по батькові й усі інші паспортні дані як воїна, так і особи, яка буде отримувати гроші, мають бути точними, чітко названим відділення, у якому отримуватимуться кошти, та сума, яку господар рахунку дозволяє зняти рідній людині.