Слайди новин

  • 28 червня – День Конституції України

    28 червня – День Конституції України

  • День державної служби — професійне свято в Україні, що відзначається щорічно 23 червня — у День державної служби ООН

    День державної служби — професійне свято в Україні, що відзначається щорічно 23 червня — у День...

  • 4 червня – День вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України

    4 червня – День вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської...

СУМСЬКА РАЙОННА РАДА

СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ШОСТЕ СКЛИКАННЯ

ШОСТА  СЕСІЯ

РІШЕННЯ

 

___.08.2011                                         м. Суми                               проект

 

Про  затвердження Положення

« Про порядок проведення земельних

торгів на  території Сумського району»

 

      Відповідно до  Конституції України, Цивільного кодексу України,  статтей 10, 93, 124, 134, 135, 136, 137, 138 пункту 12 Перехідних положень Земельного кодексу України, статті 43 Закону Країни « Про місцеве самоврядування в Україні», Постанови Кабінету Міністрів України № 1531 від 11.10.2002 « Про  експертну грошову оцінку земельних ділянок» та з метою  стимулювання ефективного   використання земельних ділянок на засадах  ринкової  економіки, залучення   інвестицій у розвиток району, організації нових робочих місць,

районна рада вирішила:

         1.Затвердити Положення  « Про порядок проведення земельних торгів на  території Сумського району» ( додаток 1 додається).

         2.Рекомендувати сільським, селищним радам застосовувати Положення

« Про порядок проведення земельних  торгів на  території Сумського району»  при розгляді питань про надання земельних ділянок в оренду.

         3. Рішення  восьмої сесії  районної ради п'ятого скликання  від 23.05.2007 « Про погодження положення про порядок  проведення  земельних торгів на території Сумського району» та рішення  вісімнадцятої сесії  районної ради п'ятого скликання  від 25.07.2008 « Про внесення змін до « Положення про порядок  проведення   земельних торгів  на території  Сумського району»» вважати такими, що втратили чинність.

         4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на  постійну комісію районноїтради з питань агропромислового розвитку, регулювання земельних  відносин і охорони навколишнього природного  середовища.

Голова                                                                                    І.В.Бояринова

 

Додаток до рішення

шостої сесії районної

ради шостого скликання

 від __________2011 р.

Положення

про порядок проведення земельних торгів на території Сумського району

 

1. Загальні положення

 

          1.1. Положення про порядок проведення земельних торгів (далі - Положення) розроблено відповідно до Конституції України, Цивільного кодексу України, Земельного кодексу України, Закону України «Про мiсцеве самоврядування в Україні», постанови Кабінету Міністрів України «Про експертну грошову оцінку земельних ділянок» інших законодавчих та нормативно правових актів України.

          1.2. Положення визначає органiзацiйно-правові підстави та порядок проведення земельних торгів (продаж у власність і права оренди) на території Сумського району щодо земельних ділянок, які розташовані за межами населених пунктів.

          1.3. Метою проведення земельних торгів є стимулювання ефективного використання  земельних ділянок на засадах ринкової економіки, залучення інвестицій у розвиток району, організації нових робочих місць.

           1.4. Зазначене Положення регулює відносини, які виникають при продажі суб'єктам підприємницької діяльності земельних ділянок (права їх оренди) для несільськогосподарського та сільськогосподарського використання на земельних торгах.

          1.5. Земельні торги - це продаж або набуття права оренди на конкурентних засадах суб'єктам підприємницької діяльності та фізичними особами вільних від будівель і споруд земельних ділянок (або їх оренду) для несільськогосподарського та сільськогосподарського використання, відповідно до чинного законодавства.

          1.6. Формами проведення земельних торгів - є земельний аукціон та земельний конкурс.

          1.7. Земельний аукціон - конкурентний продаж земельних ділянок, відповідно до якого право власності (або право оренди) на земельну ділянку набуває той учасник земельних торгів, який запропонує найбільшу ціну (відсоток орендної плати від нормативної грошової оцінки) за земельну ділянку відповідно до її цільового призначення.

          1.8. Земельний конкурс - конкурентний продаж земельних ділянок, відповідно до якого право власності або право оренди на земельну ділянку набуває той учасник земельних торгів, якій запропонує найкраще поєднання ціни придбання та плану інвестицій та інших умов подальшого використання земельної ділянки відповідно до критеріїв, оголошених до початку земельного конкурсу або за рівних умов - найвищу ціну (відсоток орендної плати від нормативної грошової оцінки).

          1.9. Умови земельних торгів оголошені перед проведенням земельного аукціону (конкурсу), при укладанні договору купівлі-продажу або оренди земельної ділянки зміні не підлягають.

          1.10. Рішення про проведення земельних торгів приймається за пропозицією Відділу Держкомзему у Сумському районі шляхом видання розпорядження головою Сумської районної державної адміністрації, яке підлягає наступному обов'язковому погодженню на сесії Сумської районної ради (далі - районна рада).

          1.11. Об'єктом земельних торгів, до розмежування земель державної та комунальної власності, є земельні ділянки на території Сумського району, які розташовані за межами населених пунктів визначені для продажу, крім земель, переданих у приватну власність.

          1.12. Учасниками земельних торгів є Організатор, Покупці та Оператор.

          1.13. Організатором земельних торгів є Сумська районна державна адміністрація (далі - районна державна адміністрація).

          1.14. Оператором земельних торгів є суб'єкт підприємницької діяльності, якій відповідно до законодавства має право займатися аукціонною діяльністю на ринку земель та залучений Організатором до підготовки та проведення земельних торгів на підставі відповідного договору.

          1.15. Покупцями земельних ділянок є фізичні та юридичні особи, які сплатили реєстраціний та гарантійний внески, виконують вимоги цього Положення і можуть бути покупцями земельних ділянок відповідно до законодавства України.

          1.16.  Проведення земельних торгів включає наступні етапи:

- підготовка земельних ділянок до продажу або надання в оренду на земельному аукціоні  чи конкурсі;

- проведення земельних торгів;

- оформлення права на земельні ділянки.

 

2. Підготовка земельних ділянок до земельних торгів

 

          2.1. Продаж земельних ділянок суб'єктам підприємницької діяльності для несільськогосподарського та сільськогосподарського використання здійснюється відповідно до переліку земельних ділянок, що підлягають продажу у поточному році на земельних торгах.

Формування переліку земельних ділянок здійснюється відділом Держкомзему у Сумському районі спільно з відділом містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства  районної державної адміністрації.

До затвердження переліку земельних ділянок, що підлягає продажу на земельних торгах, має бути проведене попереднє погодження цільового використання земельної ділянки з визначенням містобудівних, екологічних, санітарних та інших вимог до використання земельної ділянки,.

Перелік затверджується районною державною адміністрацією за погодженням з районною радою .

          2.2. Перелік земельних ділянок, призначених для продажу суб'єктам підприємницької діяльності та фізичним особам під забудову на земельних торгах у поточному році, має містити такі дані:

- місце розташування земельної ділянки;

- розмір та конфігурацію земельної ділянки;

- цільове призначення земельних ділянки;

- містобудівна пропозиція;

- форму проведення земельних торгів (аукціон, конкурс);

- прогнозна стартова вартість земельної ділянки (стартова вартість визначається на підставі експертної грошової оцінки земельної ділянки).

          2.3. Продаж земельної ділянки для несільськогосподарського та сільськогосподарського використання громадянам та юридичним особам  на земельних торгах здійснюється після :

  визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та закріплення її межовими знаками;

  виготовлення технічного паспорту земельної ділянки.

          2.4. Технічний паспорт земельної ділянки включає:

- розмір земельної ділянки;

- місце розташування (адресу);

- кадастровий план земельної ділянки з описом суміжних землеволодінь і землекористувань;

- правовий режим земельної ділянки;

- експертно-грошову оцінку земельної ділянки, (при продажі права власності);

- природний і господарський стан земельної ділянки;

- цільове призначення земельної ділянки;

- нормативна грошова оцінка земельної ділянки, розмір орендної плати в рік;

- містобудівне обґрунтування.

          2.5. На всіх стадіях підготовки відповідних документів для проведення конкурсу або аукціону (затвердження переліку земельних ділянок, матеріалів попереднього погодження, проектів відведення, технічних паспортів) не вказується майбутній землевласник (орендар).

          2.6. Всі юридичні реквізити майбутнього землевласника (орендаря) вказуються (реєструються) у всіх попередньо підготовлених документах за результатами проведення конкурсу або аукціону.

          2.7. Земельні торги проводяться не раніше тридцяти днів з моменту опублікування у пресі офіційної інформації про виставлення на земельні торги земельних ділянок, а також розміщення на таких земельних ділянках рекламних щитів з офіційною інформацією про виставлення на земельні торги земельних ділянок.

          2.8. Офіційна інформація про виставлення земельних ділянок на земельні торги повинна включати відомості про:

  • - місце розташування земельної ділянки;
  • - розмір земельної ділянки;
  • - цільове призначення;
  • - стартову ціну (умови конкурсу);
  • - місце і час проведення торгів;
  • - назву, адресу установи, прізвище та посаду, номер телефону особи, у якої можна ознайомитися з технічним паспортом земельної ділянки.

З моменту опублікування повідомлення районна державна адміністрація надає можливість особам, які бажають взяти участь у торгах, придбати за встановленою ціною інформаційний пакет учасника торгів.

          2.9. Громадяни та юридичні особи, які бажають зареєструватися, як учасники земельного аукціону, подають районній державній адміністрації заяву (клопотання) затвердженої форми (додаток 1, 2, 3).

Для юридичних осіб до  заяви додається:

  • - свідоцтво про реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності (нотаріально посвідчену копію);
  • - нотаріально посвідчені копії установчих документів;
  • - відповідне рішення органу управління юридичної особи про участь в земельних торгах;
  • - довідку установи банку про відкриття рахунку;
  • - документ про сплату реєстраційного та гарантійного внесків.

      Для громадян до заяви додається:

     - копія паспорту та ідентифікаційного номеру;

- документ про сплату реєстраційного та гарантійного внесків.

          2.10. Районна державна адміністрація перевіряє відповідність документів чинному законодавству та направляє їх Оператору.

У випадку виявлення невідповідності поданих документів діючому законодавству вони підлягають поверненню заявнику.

          2.11. Оператор після реєстрації Покупця, як учасника земельних торгів укладає з ним договір про проведення торгів (додаток № 4), складає заяву про ознайомлення з об'єктом земельних торгів (або заяву про відмову  від огляду об'єкту земельних торгів) (додаток № 5, 6) та заяву про конфіденційність (додаток № 7).

 

3. Умови проведення земельних торгів (аукціону, конкурсу)

 

          3.1. Аукціон або конкурс проводиться за наявності не менше двох Покупців.

          3.2. Для реєстрації покупців як учасників земельних торгів вони сплачують встановлений районною державною адміністрацією реєстраційний та гарантійний внески.

Розмір реєстраційного внеску не може перевищувати розміру одного неоподаткованого мінімуму доходів громадян.

Розмір гарантійного внеску не може перевищувати 10 % стартової ціни земельної ділянки, що виставляється на торги.

Зазначені грошові кошти вносяться шляхом перерахування на відповідний поточний рахунок Оператору аукціону.

 

          3.3. Відомості про учасників аукціону (конкурсу) вносяться до книги реєстрації вільних земельних ділянок окремо щодо кожної земельної ділянки, яка підлягає продажу (оренді), і повинні містити:

- порядковий номер (відповідно до реєстрації);

- номер лота (земельної ділянки);

- для громадянина України - прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, адресу постійного місця проживання та ідентифікаційний код за Державним реєстром фізичних осіб - платників податків;

- юридичної особи України - їх найменування, місцезнаходження, ідентифікаційний код Єдиним державним реєстром підприємств і організацій України (код ЄДРПОУ);

- юридичної особи іноземної держави - їх найменування, та документ про реєстрацію постійного представництва з правом ведення господарської діяльності на території України (згідно з чинним законодавством України).

          3.4. Під час проведення реєстрації учасник земельних торгів отримує вхідний квиток, інформаційну картку та картку учасника торгів (із значенням на звороті умов проведення торгів).

          3.5. На земельних торгах можуть бути присутні інші особи за умови сплати вхідної плати, розмір якої вказується Оператором.

          3.6. Відомості про учасників земельних торгів не підлягають розголошенню до визначення переможця.

          3.7. Районна державна адміністрація має право відмовитися від їх проведення не пізніше ніж за 10 днів до їх проведення, з обов'язковою публікацією офіційної  інформації у пресі про скасування земельних торгів із зазначення причин скасування.

 

4. Порядок проведення земельного аукціону

 

          4.1. Земельний аукціон починається з оголошення ліцитатором порядку їх проведення.

          4.2. Лот виставляється на аукціон за наявності не менше двох покупців.

          4.3. За кожним лотом, що виставляється на аукціон, ліцитатор оголошує номер, вказаний в інформаційній картці, назву, коротку характеристику земельної ділянки, стартову ціну.

          4.4. У ході аукціону учасники земельних торгів повідомляють про готовність придбати заявлений лот за оголошену ліцитатором ціну, піднімаючи аукціонну картку з номером, повернутим до ліцитатора, або одночасно піднімають картку учасника земельних торгів і пропонують ціну (вартість земельної ділянки або відсоток орендної плати від нормативної грошової оцінки земельної ділянки).

          4.5. Якщо протягом трьох хвилин після триразового оголошення стартової ціни, покупці не висловлюють бажання придбати земельну ділянку за ціною, оголошеною ліцитатором, то запропонована для продажу земельна ділянка знімається з аукціону і земельні торги за  даним лотом не проводяться. 

          4.6. Повторні земельні торги проводяться не раніше ніж через місяць з часу проведення перших земельних торгів.

          4.7. Порядок підготовки і проведення аукціону, визначений цим Положенням, є обов'язковим у разі проведення повторних земельних торгів.

          4.8. Якщо земельна ділянка не була продана або аукціон не відбувся, то земельна ділянка знімається з аукціону. 

          4.9. Якщо запропонована учасником аукціону ціна (відсоток орендної плати від нормативної грошової оцінки земельної ділянки), є більшою за ціну (відсоток орендної плати від нормативної грошової оцінки земельної ділянки), запропоновану ліцитатором, то останній називає номер учасника і запропоновану ціну (відсоток орендної плати від нормативної грошової оцінки земельної ділянки). 

          4.10. Якщо протягом трьох хвилин після триразового повторення останньої ціни не буде запропоновано вищої ціни (відсоток орендної плати від нормативної грошової оцінки земельної ділянки), то ліцитатор одночасно з ударом молотка оголошує про продаж лота, називає ціну (відсоток орендної плати від нормативної грошової оцінки земельної ділянки) й номер переможця, під яким він зареєстрований як учасник аукціону.

          4.11. Аукціон може бути припинений і земельна ділянка знята з продажу в разі невиконання правил проведення земельних торгів, передбачених цим  Порядком. У цьому разі наступний земельний аукціон проводиться за правилами, визначеним цим Порядком.

          4.12. Усі розбіжності і суперечки щодо порядку проведення аукціону  вирішуються під час його проведення ліцитатором за погодженням з уповноваженою особою районної державної адміністрації.

          4.13. Під час проведення аукціону ведеться протокол, до якого заносяться такі дані: 

- номер лота;

- назва лота;

- стартова та продажна ціна;

- пропозиції покупців;

- відомості про покупця, який запропонував у ході торгів найвищу ціну;

У разі потреби  до протоколу  можуть бути  внесені й інші відомості.

Протокол підписується ліцитатором і переможцем аукціону і затверджується  керівником Оператора.

          4.14. Керівник Оператора зазначає в протоколі  відповідні  суми та номери рахунків, на які переможцю потрібно внести кошти за придбану земельну ділянку, та затверджує протокол у день проведення аукціону. Копії затвердженого протоколу видаються переможцю аукціону та районній державній адміністрації.

          4.15. Переможець аукціону, який відмовився від підписання  протоколу, позбавляється права на подальшу участь у аукціоні. За умови достатньої кількості  покупців  за даним лотом аукціон відновляється.

          4.16. За результатами проведення аукціону та документів, які підтверджують розрахунок за придбану земельну ділянку (права оренди), складається відомість про проведення аукціону. Копія відомості в строк не пізніше трьох днів передається до районної державної адміністрації.

          4.17. Гарантійний внесок, внесений покупцем до початку аукціону, зараховується  покупцю до купівельної ціни, іншим учасникам ця сума повертається протягом трьох робочих днів після закінчення земельних торгів. Гарантійний внесок також підлягає  поверненню, якщо аукціон  не відбувся.

 

5. Порядок проведення земельного конкурсу

 

          5.1. Для проведення земельного конкурсу районна державна адміністрація створює комісію по проведенню конкурсів з продажу земельних ділянок та прав оренди на них (далі - комісія), яка приймає участь в розкритті конвертів із конкурсними пропозиціями, разом з Оператором земельних торгів розглядає ці пропозиції та колегіально визначає переможця конкурсу.

Чисельний та персональний склад комісії визначається районною державною адміністрацією.

          5.2. Конкурс проводиться у два етапи.

На першому етапі розглядаються заяви на участь у конкурсі і комісією приймається рішення щодо відповідності документів, поданих претендентом, умовам участі у конкурсі та щодо реєстрації претендента як учасника  конкурсу  або щодо  відмови  у реєстрації  в разі невідповідності  документів  вимогам участі у конкурсі.

На другому етапі розглядаються безпосередньо конкурсні пропозиції учасників конкурсів  і визначається  переможець конкурсу.

          5.3. Датою початку розгляду заяв на участь у конкурсі є дата засідання комісії на якому здійснюється їх розгляд.

          5.4. Для розгляду  конкурсних пропозицій учасник конкурсу до закінчення кінцевого терміну подає комісії конкурсну пропозицію у трьох примірниках.

          5.5. Конкурсна пропозиція складається з пропозиції до проекту договору і програми забудови, яка містить зобов'язання претендента щодо виконання умов конкурсу і обов'язково включає контроль за показниками визначеними  у завданнях на проектування  та будівництво .

Документи із конкурсними пропозиціями повинні подаватися в запечатаному конверті.

          5.6. Конкурсна пропозиція та документи, що підтверджують пропозицію, можуть бути  відкликані учасником конкурсу, від якого вони надійшли, шляхом подання ним відповідної заяви не пізніше терміну, встановленому для приймання зазначених документів.

          5.7. Критерієм визначення переможця конкурсу є фінансово-економічні показники використання земельної ділянки, які мають бути досягнуті шляхом реалізації запропонованої претендентом програми забудови.

          5.8. Відбір переможця здійснюється комісією на підставі інформації, що міститься в програмі забудови та пропозиції до проекту договору.

          5.9. Після засідання, на якому було визначено переможця конкурсу, конкурсна комісія протягом трьох днів складає протокол і передає його до районної державної адміністрації.

 

6. Ціна продажу та витрати, пов'язані зі складанням технічної документації

 

          6.1. Для розрахунку експертної грошової оцінки земельної ділянки районна державна адміністрація (або Оператор) залучає експертів.

          6.2. До виконання робіт з експертної грошової земельних ділянок залучаються ті юридичні особи, які уклали з районною державною адміністрацією (або Оператором) угоду про здійснення робіт з експертної грошової оцінки земельних ділянок та в трудових відносинах з якими перебувають не менше, як два експерти.

          6.3. Результати оцінки оформлюються у звіт про експертну грошову оцінку земельної ділянки.

          6.4. Стартова ціна продажу визначається відповідно до «Методики експертної грошової оцінки земельних ділянок», затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 11.10.2002 р.,  № 1531

          6.5. Кошти від продажу земельної ділянки до розмежування земель державної і комунальної власності зараховуються згідно з чинним законодавством.

          6.7. Роботи, пов'язані з розробкою проекту відведення земельної ділянки, виконуються за рахунок коштів місцевого бюджету. Також можуть залучатись кошти Оператора, з подальшим відшкодуванням за рахунок переможця земельних торгів.

          6.8. Кошти від продажу вільних від забудови земельних ділянок (права їх оренди) для несільськогосподарського та сільськогосподарського використання, які надійшли до бюджету, спрямовуються згідно чинного законодавства.

          6.9. Відповідальність сторін за виконання договірних зобов'язань визначається у договорі купівлі-продажу земельної ділянки.

          6.10. Спори, що виникають у процесі продажу вільних земельних ділянок для несільськогосподарського та сільськогосподарського використання, вирішуються господарським судом у встановленому порядку.

 

7. Посвідчення договору купівлі-продажу (оренди) земельної ділянки

 

          7.1. На підставі протоколу про проведення земельних торгів та копії документів, що підтверджують розрахунок за придбану земельну ділянку (право її оренди), районна державна адміністрація складає акт про проведення земельних торгів.

В акті зазначається:

- ким, коли і де проводились земельні торги;

- коротка характеристика реалізованої земельної ділянки;

- найменування та юридична адреса суб'єкта підприємницької діяльності - Покупця;

- сума, внесена переможцем аукціону (конкурсу) за придбану земельну ділянку (запропонований відсоток орендної плати від нормативної грошової оцінки земельної ділянки) та пропоновані умови (для конкурсу).

          7.2. Акт про проведення земельних торгів, затверджений районною державною адміністрацією є підставою для підписання у місячний термін договору купівлі-продажу (оренди) земельної ділянки. Покупець земельної ділянки за свої кошти посвідчує договір купівлі-продажу земельної ділянки у нотаріуса.

          7.3. Нотаріально посвідчений договір купівлі-продажу земельної ділянки є підставою для оформлення та видачі державного акта на право власності на земельну ділянку.

 

8. Прикінцеві положення

 

          8.1. Земельні торги визнаються такими, що не відбулись, у разі:

- відсутності покупців або наявності тільки одного покупця;

- якщо жоден із покупців не запропонував ціну, вищу за стартову ціну земельної ділянки;

- несплати (непідписання договору оренди земельної ділянки) в установлений термін переможцем торгів належної суми за придбану земельну ділянку.

          8.2. Положення про порядок проведення земельних торгів набуває чинності з моменту прийняття рішення Сумської районної ради та діє до законодавчого врегулювання цього питання.

АНАЛІЗ

регуляторного впливу до проекту рішення   районної ради «Про  затвердження Положення  « Про порядок проведення земельних

торгів на  території Сумського району»»

 

        1. Проблема, яку передбачається розв'язати шляхом прийняття рішення

         Проект рішення районної ради  «Про  затвердження Положення  « Про

порядок проведення земельних  торгів на  території Сумського району»»

підготовлено  відділом Держкомзему у Сумському районі,  відповідно до вимог  Земельного кодексу України, Цивільного кодексу України, Законів України "Про місцеве самоврядування в Україні", « Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та Постанови Кабінету Міністрів України № 1531 від 11.10.2002 « Про  експертну грошову оцінку земельних ділянок». 

         2. Визначення цілей (мети) правового  регулювання

         Метою  проекту рішення районної ради є  забезпечення залучення додаткових інвестицій в розвиток Сумського району, створення прозорого та сприятливого  середовища для розвитку  підприємництва при наданні в  користування та у власність  земельних  ділянок. Положення регулює відносини, які виникають при продажі суб'єктам  підприємницької діяльності земельних ділянок ( права їх оренди) для несільськогосподарського та сільськогосподарського використання на земельних торгах.

         3. Визначення  та оцінка  альтернативних  способів досягнення  зазначених цілей

        Альтернативні  способи досягнення  зазначених цілей відсутні.

         4. Опис механізму, який пропонується  застосувати  для розв'язання проблеми

          Проектом рішення районної ради ради  «Про  затвердження Положення  « Про порядок проведення земельних  торгів на  території Сумського району»»   визначаються організаційно - правові підстави та порядок  проведення земельних  торгів ( продаж у власність і права оренди) на  території Сумського району щодо земельних ділянок, які розташовангі за междами населених пунктів.

           Порядок  проведення земельних торгів визначає основні положення:

•-         Загальні положення;

•-         підготовку земельних ділянок до земельних торгів;

•-         умови проведення земельних торгів;

•-         порядок проведення земельного аукціону;

•-         порядок проведення земельного конкурсу;

•-         ціну продажу та витрати, пов'язану зі  складанням технічної документації;

•-         посвідчення договору купівлі - продажу ( оренди) земельної ділянки;

•-         прикінцеві положення.

 

   5. Обгрунтування  можливостей досягнення визначених цілей у разі прийняття       регуляторного  акта

         Досягнення цілей пов'язане безпосередньо з прийняттям районною радою рішення  «Про  затвердження Положення  « Про порядок проведення земельних  торгів на  території Сумського району»».

         6. Характеристики  очікуваних результатів прийняття регуляторного акта

         Прозорість,   відкритість  та сприятливе середовище для розвитку підприємництва при наданні в користування та у власність  земельних  ділянок, які розташовані за межами населених пунктів Сумського району.

        Забезпечення реалізації вимог чинного законодавства з питань проведення  земельних торгів ( аукціону, конкурсу).

         7. Обгрунтування терміну дії запропонованого регуляторного  акта

         Термін дії запропонованого  регуляторного акта - безтерміновий.

         8. Показники результативності

           Уведення в дію запропонованого рішення забезпечить прозорість,   відкритість  та сприятливе середовище для розвитку підприємництва при наданні в користування та у власність  земельних  ділянок, які розташовані за межами населених пунктів Сумського району.

         Відстеження результативності рішення районної ради  «Про  затвердження Положення  « Про порядок проведення земельних  торгів на  території Сумського району»» , в разі його прийняття буде здійснюватися шляхом проведення опитування суб'єктів підприємницької діяльності.

             Базове відстеження результативності рішення районної ради «Про  затвердження Положення  « Про порядок проведення земельних  торгів на  території Сумського району»»  здійснюватиметься до набрання ним чинності. При цьому, повторне відстеження результативності буде проведено через рік з дня набрання ним чинності.

 

 

Начальник відділу Держкомзему у

Сумському районі                                                                                        С.В.Святенко

СУМСЬКА РАЙОННА РАДА

СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ШОСТЕ  СКЛИКАННЯ

ДРУГА  СЕСІЯ

 

РІШЕННЯ

м. Суми

09.12.2010

 

Про затвердження плану діяльності

з підготовки проектів регуляторних актів

Сумської районної ради на 2011 рік

           З метою дотримання вимог чинного законодавства України, керуючись ст. ст. 7, 32 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», п.6 ч.1 ст.43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада вирішила:

           1.Затвердити план діяльності з підготовки проектів регуляторних актів Сумської районної ради на 2011 рік згідно додатку №1 (додається).

 

Голова                                                                                                                І.В.Бояринова

 

Додаток №1

до рішення другої сесії районної ради

шостого скликання від 09.12.2010

 

План діяльності з підготовки проектів регуляторних актів

Сумської районної ради на 2011 рік

   

п/п

Вид регул.акту

Назва проекту регул.акту

Цілі

прийняття

Строки

Найменування відповідальних за розроблення проектів регул.актів

Підготовки проекту регул.акту

Прийняття регул.акту

1.

Рішення районної ради

План роботи Сумської райради шостого скликання на І півріччя 2011 року

Дотримання вимог Закону України  «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності»

І квартал

2011 р.

І квартал 2011 р.

Керуючий справами виконавчого апарату райради

2.

Рішення районної ради

План роботи Сумської райради шостого скликання на ІІ півріччя 2011 року

Дотримання вимог Закону України  «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності»

ІІ квартал 2011 р.

ІІ квартал 2011 р.

Керуючий справами виконавчого апарату райради

 

 Керуючий справами виконавчого апарату районної ради                                                                  М.К.Самошкін

Додаток 3

до рішення районної ради

п'ятого скликання від ______

Методика

розрахунку та порядок використання плати за оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ Сумського району

1. Методика розрахунку та порядок використання плати за оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ Сумського району розроблена відповідно до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Закону України "Про оренду державного та комунального майна", Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні», з урахуванням "Методики розрахунку і порядку використання плати за оренду державного майна", затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 04.10.1995 р. № 786 із змінами і доповненнями, внесеними постановами Кабінету Міністрів України від 18.05.1996 р. № 699, від 29.06.1999 р. № 1171, від 19.01.2000р. № 75 з метою створення єдиного організаційно - економічного механізму надходження та використання плати за оренду цілісних майнових комплексів підприємств, їх структурних підрозділів (філій, цехів, дільниць), нерухомого майна (будівель, приміщень) та іншого окремого індивідуально визначеного майна (обладнання, транспортні засоби, нежитлові приміщення тощо).

2.Орендна плата за цією Методикою розраховується у такій послідовності:

- визначається розмір річної орендної плати;

- на основі розміру річної орендної плати встановлюється розмір орендної плати за перший місяць оренди, яка фіксується у договорі оренди;

- з урахуванням розміру орендної плати за перший місяць оренди розраховується розмір орендної плати за наступні місяці оренди;

- у разі, коли термін оренди менший за один місяць, на основі місячної орендної плати розраховується добова, а в разі необхідності - на основі розміру добової орендної плати розраховується погодинна орендна плата.

3. Розмір річної орендної плати за цілісний майновий комплекс, його структурний підрозділ, визначається за формулою:

 Опл. = Вз х Сор.ц.,

де:

 Опл. - розмір річної орендної плати, грн.;

 Вз - залишкова (за балансом форма № 1) вартість орендованих основних засобів на час оцінки об'єкта оренди, яка визначена згідно зі звітом про незалежну оцінку майна;

 Сор.ц. - орендна ставка за використання цілісних майнових комплексів підприємств ( їх структурних підрозділів).

4. Розмір річної орендної плати за оренду нерухомого майна (крім оренди нерухомого майна бюджетними організаціями) визначається за формулою:

 Опл. = Вп х Сор.,

де: Вп - вартість орендованого майна, визначена згідно зі звітом про незалежну оцінку майна;

 Сор. - орендна ставка, визначена за результатами проведеного конкурсу.

5. У разі оренди окремого, індивідуально визначеного майна (крім нерухомого майна) розмір річної орендної плати встановлюється за згодою сторін, але не менше 10 % вартості орендованого майна, визначеної шляхом проведення незалежної оцінки.

Орендодавець може здійснювати незалежну оцінку майна, що передається в оренду.

6. Проведення незалежної оцінки вартості об'єкта оренди здійснює оцінювач, який отримав сертифікат суб'єкта оціночної діяльності відповідно до Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні».

Результати незалежної оцінки є чинними протягом шести місяців від дня її проведення, якщо інший термін не передбачено у звіті з незалежної оцінки.

7. У випадку надання в оренду частини приміщення ( окремої кімнати, декілька кімнат та т.і.), проводиться незалежна оцінка цієї частини.

За умови наявності незалежної оцінки вартості всього об'єкту нерухомості, вартість частини цього приміщення визначається за формулою :

 Вп = Вб : Пб х Пп,

 де: Вп - вартість орендованого приміщення, яке є частиною будівлі, грн.;

 Вб - вартість будівлі в цілому (без вартості підвальних приміщень, якщо вони не експлуатуються Орендарем), визначена згідно з незалежною оцінкою, грн.;

 Пп - площа орендованого приміщення, кв.м;

 Пб - площа будівлі в цілому (без площі підвальних приміщень, якщо вони не експлуатуються Орендарем), кв.м.

Крім того, може проводитися оцінка окремих приміщень будівель, які надаються в оренду.

8. Розмір місячної орендної плати за перший місяць після укладення договору оренди чи перегляду розміру орендної плати розраховується за формулою:

Опл. міс. = Опл. : 12 х І пр х І м,

де: Опл. - річна орендна плата, визначена за цією Методикою, грн.;

 І пр. - індекс інфляції за період з початку поточного року (у разі оренди нерухомого майна - з дати проведення незалежної оцінки) до дати укладення договору оренди або перегляду розміру орендної плати.

 І м - індекс інфляції за перший місяць оренди.

9. Розмір орендної плати за кожний наступний місяць визначається шляхом коригування розміру місячної орендної плати за попередній місяць на індекс інфляції за поточний місяць.

10. Орендна плата перераховується Орендарем на рахунок Орендодавця, а в разі оренди цілісного майнового комплексу - до обласного бюджету щомісячно, не пізніше 15 числа місяця, наступного за звітним.

11. Суми орендної плати, зайво перераховані орендодавцеві, зараховуються в рахунок наступних платежів або повертаються платникові в 5-денний термін від дня одержання його письмової заяви.

12. У разі, коли орендодавцем майна районна рада, орендна плата за цілісні майнові комплекси та інше окремо визначене майно сплачується в розмірі 100 відсотків до обласного бюджету.

13. У разі, коли орендодавцем нерухомого майна є підприємство, установа, організація, орендар сплачує 100 відсотків орендної плати орендодавцю. З них 70 відсотків залишається в розпорядженні орендодавця, 30 відсотків орендодавець до 25 числа кожного місяця перераховує до обласного бюджету.

14.У разі оренди окремого індивідуально-визначеного рухомого майна, орендар 100 відсотків орендної плати перераховує орендодавцю.

15. Нарахування податку на додану вартість (надалі ПДВ) на суму орендної плати здійснюється у порядку, визначеному законодавством. ПДВ нараховується на повну суму орендної плати. Після отримання повної суми орендної плати з урахуванням ПДВ балансоутримувач спрямовує 30 відсотків орендних надходжень без ПДВ до обласного бюджету.

16. Якщо майно орендується бюджетними організаціями, орендна плата вноситься за рахунок коштів, передбачених кошторисами на їх утримання, і становить одну гривню на рік. Перелік таких орендарів визначається рішеннями обласної ради.

17. Крім орендної плати, орендарі сплачують окремо за спеціальними рахунками згідно з укладеними договорами між Орендодавцем та Орендарем або відповідними спеціалізованими організаціями витрати на утримання орендованого майна, плату за комунальні послуги (водопостачання, водовідведення, електропостачання, опалення, газопостачання, вивіз сміття, телефонний зв'язок, земельний податок та т. і.).

Витрати на утримання нерухомого майна, наданого в оренду одночасно кільком підприємствам, установам, організаціям, розподіляються між ними залежно від наявності, кількості, потужності, часу роботи електроприладів, систем тепло - і водопостачання, каналізації, за спеціальними рахунками, а в неподільній частині - пропорційно розміру займаної підприємствами, організаціями загальної площі.

Додаток 2

                                                                       до рішення районної ради

                                                                       п'ятого скликання від 31.07.2009

 

Положення

про порядок проведення конкурсу на право оренди майна, що перебуває у спільній власності територіальних громад сіл, селищ Сумського району

 

1. Загальні положення

1.1. Положення про порядок проведення конкурсу на право оренди майна, що перебуває у спільній власності територіальних громад сіл, селищ Сумського району  (далі - Положення), регулює порядок проведення конкурсу на право оренди цілісних майнових комплексів та нерухомого майна, яке належить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ Сумського району.

1.2. Положення розроблене відповідно до законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про оренду державного та комунального майна», наказу Фонду Державного майна України  від 13.10.2004 р. за № 2149 «Про затвердження Порядку проведення конкурсу на право оренди державного майна»  та інших нормативних актів і визначає єдиний порядок підготовки, оголошення, проведення та оформлення результатів конкурсу на право оренди майна, що перебуває у спільній власності територіальних громад сіл, селищ Сумського району (далі - майна ).

1.3. Конкурс полягає у визначенні орендаря, який запропонував найбільшу орендну плату та найкращі умови подальшої експлуатації об'єкта при забезпеченні виконання інших умов конкурсу.

1.4. Право участі в конкурсі мають юридичні особи та фізичні особи - підприємці, які можуть, згідно із законодавством, бути орендарями майна (далі - учасники конкурсу).

1.5.Конкурс на право оренди майна (далі - конкурс) проводить конкурсна комісія, утворена орендодавцем. У разі, коли орендодавцем є комунальне підприємство, установа, заклад, до конкурсної комісії включаються представники відділу з питань управління комунальною власністю та фінансово господарського забезпечення і обліку виконавчого апарату районної ради (далі - відділ) та профільної комісії районної ради.

2. Підготовка та оголошення конкурсу

2.1.Конкурс оголошується за ініціативою орендодавця  або при наявності заяв про оренду від фізичних чи юридичних осіб, які мають намір взяти участь у конкурсі, та за умови відсутності заяви про оренду від господарського товариства, створеного членами трудового колективу підприємства, організації, їх структурного підрозділу - у разі оренди цілісного майнового комплексу; від бюджетної установи, організації - у разі оренди нерухомого майна.

2.2.У випадку надходження однієї заяви про оренду певного об'єкта (будівлі, споруди, групи приміщень), а іншої заяви - про оренду частини цього об'єкта - орендодавець повідомляє іншого заявника, що розглядається питання про оренду всього об'єкта.

2.3. Оголошення про проведення конкурсу розміщується в друкованих засобах масової інформації не пізніше 20 календарних днів до дати проведення конкурсу.

2.4. Повідомлення про оголошення конкурсу повинно містити такі відомості:

  • - назву та місцезнаходження об'єкта оренди;
  • - дату, час та місце проведення конкурсу;
  • - кінцевий термін та місце прийняття пропозицій учасників конкурсу;
  • - площу та інші характеристики об'єкта оренди;
  • - найменування балансоутримувача;
  • - напрям використання об'єкта оренди;
  • - початковий (мінімальний) розмір орендної плати;
  • - термін оренди;
  • - іншу необхідну інформацію.

Крім того, в оголошенні зазначається, що витрати орендодавця або іншого учасника конкурсу на проведення незалежної оцінки вартості об'єкта оренди та на публікацію оголошення про конкурс компенсує переможець конкурсу за виставленими рахунками.

2.5. Одночасно всі учасники конкурсу, що подали заяви про оренду до оголошення конкурсу, письмово повідомляються про оголошення конкурсу і необхідність подання нової заяви, яка повинна відповідати умовам конкурсу.

2.6. Після публікації оголошення про конкурс орендодавець не може змінювати вимоги до його проведення.

3. Умови конкурсу

3.1. Конкурс проводиться за такими основними умовами (критеріями визначення переможців):

- розмір орендної плати;

- ефективне використання об'єкта оренди за цільовим призначенням (у разі оренди цілісного майнового комплексу відповідно до профілю виробничої діяльності підприємства);

-  дотримання вимог експлуатації об'єкта;

- компенсація переможцем конкурсу витрат орендодавця або іншого учасника на здійснення незалежної оцінки об'єкта оренди, її рецензування, витрат орендодавця на публікації оголошення про конкурс за виставленими рахунками, витрат на нотаріальне посвідчення договору оренди.

3.2.Іншими умовами конкурсу залежно від специфіки об'єкта оренди можуть бути:

  • - здійснення певних видів ремонтних робіт орендованого майна;
  • - виконання встановлених для підприємства мобілізаційних завдань;
  • - виготовлення продукції в обсягах, необхідних для задоволення потреб регіону;
  • - збереження (створення нових) робочих місць;
  • - вжиття заходів для захисту довкілля з метою дотримання екологічних норм експлуатації об'єкта;
  • - створення безпечних та нешкідливих умов праці;
  • - умови утримання та експлуатації об'єкта оренди, благоустрою прилеглої території;
  • - надання приміщень для проведення загальноміських заходів, якщо в оренду передається цілісний майновий комплекс (заклад культурного призначення);
  • - дотримання умов належного утримання об'єктів соціально-культурного призначення;
  • - інші умови, з урахуванням пропозицій обласної ради та Управління.

Конкурс може також передбачати інші умови, запропоновані конкурсною комісією.

3.3. Основним критерієм визначення переможця є максимальний розмір орендної плати при обов'язковому забезпеченні виконання інших умов конкурсу.

3.4. Стартова орендна плата визначається за орендними ставками, передбаченими Методикою розрахунку і порядком використання плати за оренду державного майна, затвердженою Постановою Кабінету Міністрів України від 04.10.95 N 786.

У разі надходження від учасників конкурсу до його оголошення різних пропозицій щодо орендної плати, як стартова для визначення умов конкурсу, застосовується найбільша з пропозицій.

3.5.Орендарям цілісних майнових комплексів комунальних підприємств, їх структурних підрозділів, а також окремим орендарям, які виконують соціальні та інші програми районної  ради, може надаватися пільга щодо ставки орендної плати відповідно до прийнятого рішення районної ради.

4. Подання документів для участі у конкурсі

         4.1. Заява подається особисто заявником або його уповноваженим представником.

         4.2. При поданні заяви заявник - учасник конкурсу або його уповноважений представник пред'являє документ, що посвідчує його особу, нотаріально посвідчену довіреність на право уповноваженого представника  виконувати дії, передбачені цим Положенням.

4.3. Для участі в конкурсі учасник подає на розгляд конкурсної комісії  такі матеріали:

- заяву про участь у конкурсі (якщо учасник конкурсу вже подавав заяву про оренду майна, яка стала підставою для оголошення конкурсу, після оголошення конкурсу він подає нову заяву з пропозиціями відповідно до умов оголошеного конкурсу);

- відомості про учасника конкурсу:

а) для учасників, які є юридичними особами:

-  посвідчені копії установчих документів;

- відомості про фінансове становище (платоспроможність) учасника конкурсу (наявність дебіторської і кредиторської заборгованостей) при оренді цілісного майнового комплексу;

- довідку від учасника конкурсу про те, що стосовно нього не порушено справу про банкрутство (при оренді цілісного майнового комплексу);

- баланс підприємства за звітний період (при оренді цілісного майнового комплексу);

- бізнес - пропозиції щодо розміру орендної плати, використання майна, яке передається в оренду;

-  пропозиції щодо гарантій сплати орендної плати (завдаток та т.і.).

б) для учасників, які є фізичними особами - підприємцями:

- копія документу, який посвідчує особу-учасника конкурсу;

- копія ідентифікаційного коду;

- свідоцтво про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця;

- бізнес - пропозиції щодо розміру орендної плати, використання майна, яке передається в оренду;

- пропозиції щодо гарантій сплати орендної плати (завдаток та т.і.).

4.4. Бізнес - пропозиції надаються у конвертах з написом "На конкурс", завіреному на місці склейки конверта печаткою чи підписом учасника конкурсу в підрозділ орендодавця, на який покладено функції реєстрації вхідної кореспонденції.

Після реєстрації конверти з пропозиціями передаються голові та зберігаються у нього до дати проведення конкурсу

          4.5. Відомості про учасників конкурсу, їх кількість та бізнес-пропозиції  не підлягають розголошенню до початку конкурсу.

5. Конкурсна комісія

5.1. Для проведення конкурсу (конкурсів) орендодавцем утворюється конкурсна комісія (надалі - комісія), до складу якої входять представники орендодавця, районної ради та постійної  комісії районної ради з питань планування, бюджету, фінансів та управління комунальною власністю. Комісія утворюється  загальною кількістю не менше 5 осіб.

Орендодавець в триденний термін після публікації в засобах масової інформації оголошення про конкурс повинен проінформувати про це району раду та запропонувати йому надати пропозиції щодо включення до складу комісії кандидатур від районної ради та профільної комісії.

5.2. Основними завданнями та функціями комісії є:

-    ознайомлення учасників конкурсу з умовами та порядком його проведення;

  • - розгляд пропозицій учасників конкурсу;
  • - визначення переможця конкурсу;
  • - складання протоколів засідань комісії.

5.3. Комісія розпочинає роботу з моменту підписання наказу про її створення.

5.4. Комісія під час своєї діяльності має право звертатися за консультаціями  до спеціалістів районної ради з питань використання об'єктів оренди, проведення конкурсу.

5.5. Працівники орендодавця, які забезпечують проведення конкурсу, в установленому законодавством порядку несуть відповідальність за розголошення такої інформації:

- про учасників конкурсу, їх кількість та їх конкурсні пропозиції (до визначення переможця);

- про режим роботи та склад конкурсної комісії;

- інформацію, яка міститься в документах, наданих учасниками конкурсу.

5.6. Керує діяльністю комісії та організовує її роботу голова комісії, який призначається орендодавцем з числа його представників.

Голова комісії в межах своєї компетенції:

  • - скликає засідання комісії;
  • - головує на засіданнях;
  • - організовує підготовку документів на розгляд комісії.

5.7. Голова комісії має вирішальний голос, якщо при ухваленні рішення про визначення переможця конкурсу голоси членів комісії розділилися порівну.

5.8. З числа представників орендодавця призначається заступник голови конкурсної комісії, який буде виконувати обов'язки голови за його відсутності.

5.9. Секретар комісії:

  • - організовує підготовку матеріалів на засідання конкурсної комісії;
  • - готує протоколи засідань конкурсної комісії.

5.10. Засідання конкурсної комісії є правомірним, якщо на ньому присутні 3/4 членів конкурсної комісії. Рішення про вибір переможця конкурсу приймається більшістю голосів присутніх членів конкурсної комісії. Конкурсна комісія може ухвалити рішення про таємне голосування для вибору переможця конкурсу, дане рішення приймається 2/3 голосів всіх присутніх членів конкурсної комісії. Рішення про переможця конкурсу оголошується у присутності учасників конкурсу. Під час оголошення рішення обов'язково вказуються умови, на яких переможцю буде передано об'єкт в оренду.

5.11. На протязі одного робочого дня після проведення конкурсу складається протокол, в якому зазначаються відомості про учасників, пропозиції учасників, обґрунтування рішення про визначення переможця. Протокол складається і підписується усіма присутніми членами конкурсної комісії та переможцем конкурсу в 2-х примірниках, один з яких надається районній раді, другий залишається у орендодавця.

5.12. Строк затвердження протоколу орендодавцем 3 робочих дні.

6. Порядок проведення конкурсу

6.1. Конкурсна комісія перед початком конкурсу проводить відкрите засідання, на якому визначає повноваження осіб, що прибули на конкурс. Повноваження учасників конкурсу та їх представників  повинні бути підтверджені дорученнями чи рішеннями їх керівних органів. Представники повинні пред'явити документи, що посвідчують особу. У разі відсутності даних документів вищезазначені особи до участі у конкурсі не допускаються.

6.2. Конкурс проводиться за кожним об'єктом оренди окремо за участю усіх учасників конкурсу або їх представників.

6.3. Учасники конкурсу або їх уповноважені представники реєструються конкурсною комісією. Реєстрація здійснюється після подання паспорта або документа, що його замінює, або доручення. У разі пред'явлення доручення, надається документ, який посвідчує особу, яка вказана в дорученні. Реєстрація починається за одну годину та закінчується за 10 хвилин до початку конкурсу. Незареєстровані учасники конкурсу або їх представники та їх заяви з бізнес-пропозиціями до конкурсу не допускаються.

6.4. Конверти розпечатуються на засіданні конкурсної комісії у присутності конкурсантів, які письмово підтверджують, що конверти були  неушкоджені.

6.5.Пропозиції, подані в конвертах, не оформлених належним чином або розкритих (розпечатаних), з неправильними даними про учасника конкурсу, не розглядаються і повертаються секретарем комісії заявнику. Після розпечатування конвертів до конкурсу допускаються учасники, пропозиції яких відповідають умовам конкурсу.

6.6. До конкурсу допускаються ті учасники, бізнес-пропозиції яких дорівнюють або перевищують розмір початкової річної орендної плати.

6.7. Учасники конкурсу після оголошення всіх бізнес-пропозицій мають право з дозволу головуючого на засіданні протягом п'яти хвилин оголосити додаткові пропозиції, що мають перевищувати найбільшу з оголошених бізнес-пропозицій. Кожна з додаткових пропозицій, поданих з голосу, має перевищувати попередню не менше, ніж на 10% від початкової річної орендної плати для відповідного об'єкта оренди. Голова надає слово для оголошення додаткових пропозицій у порядку,  який відповідає порядку реєстрації поданих заяв.

6.8. Переможцем конкурсу вважається той учасник, який надав під час засідання найбільшу додаткову пропозицію.

6.9. У випадку, коли протягом 5-ти хвилин після оголошення поданих письмово пропозицій, не надійшло жодної додаткової письмової або усної пропозиції, переможцем конкурсу вважається той учасник, який надав письмово найбільшу бізнес-пропозицію.

6.10. Комісія визначає переможця та оформляє протокол засідання відповідно до пунктів  5.9 та 5.10 даного Положення.

6.11. Після закінчення конкурсу по відповідному об'єкту оренди голова  засідання конкурсної комісії оголошує про переможця конкурсу та викликає його для підписання протоколу, який ведеться під час конкурсу. У разі, коли переможець відмовився підписати протокол засідання конкурсної комісії, переможцем визнається той учасник конкурсу, який подав пропозицію, найближчу за розміром до пропозиції попереднього переможця конкурсу.

Учасник конкурсу, який став переможцем, але відмовився від підписання протоколу конкурсу, позбавляється права на подальшу участь у конкурсі, у тому числі у повторному конкурсі на цей об'єкт оренди.

6.12. Засідання конкурсної комісії оформляється протоколом, який має містити такі відомості щодо кожного об'єкта оренди:

- реквізити об'єкта оренди;

- умови конкурсу;

- відомості про учасників конкурсу;

- розмір письмових бізнес-пропозицій;

- розмір додаткових пропозицій;

- розмір пропозиції переможця конкурсу;

- реквізити переможця конкурсу.

Всі члени конкурсної комісії, присутні на засіданні, підписують протокол на протязі одного робочого дня після закінчення конкурсів за всіма об'єктами оренди, що винесені на конкурс.

           6.13. У разі наявності лише одного учасника конкурсу конкурсна комісія має право ухвалити рішення про оголошення повторного конкурсу щодо даного об'єкта або про укладання договору оренди із заявником на умовах, визначених пропозиціями, що містяться в бізнес-пропозиції, яку подав учасник для участі у конкурсі або на умовах, визначених конкурсною комісією.

           У даному випадку умови передачі об'єкта в оренду не можуть бути гіршими за умови, зазначені при оголошенні конкурсу.

           Протоколом конкурсної комісії фіксуються умови, на яких буде укладено договір оренди.

           6.14. Якщо у визначений цим Положенням термін не зареєстровано жодного учасника конкурсу, конкурс визнається таким, що не відбувся.

           У цьому випадку конкурсна комісія:

  • - ухвалює рішення про проведення повторного конкурсу;
  • - має право змінити умови конкурсу.

6.15. Протокол засідання конкурсної комісії є підставою для укладання договору оренди майна.

6.16. З переможцем конкурсу орендодавець повинен укласти договір оренди в термін не пізніше 30 календарних днів з дня підписання протоколу засідання конкурсної комісії.

6.17. У разі порушення терміну укладення договору оренди або відмови переможця конкурсу укласти договір оренди майна результати конкурсу визнаються недійсними, а відповідний об'єкт оренди повторно виноситься на конкурс відповідно до цього Положення.

6.18. Право користування об'єктом оренди виникає після укладення договору оренди та складення акту приймання-передачі.

7.Відповідальність сторін

7.1. Результати конкурсу, а також усі рішення, дії або бездіяльність органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб, громадян та юридичних осіб, пов'язані з проведенням конкурсу, можуть бути оскаржені в судовому порядку відповідно до чинного законодавства.