Сумська районна рада звертається до Президента та Верховної Ради України задля недопущення вилучення «військового» податку з місцевих бюджетів

WhatsApp Image 2023-09-16 at 07.15.03.jpeg - 90.06 KB

 

Відповідний проєкт рішення зареєстрований провладною фракцією політичної партії «Слуга народу» в Сумській районній раді. Депутати клопочуть перед Президентом України та Верховною Радою України про недопущення прийняття ініційованого Кабінетом Міністрів України законопроєкту про вилучення із доходів місцевих бюджетів податку з доходів фізичних осіб, зокрема військових та правоохоронців.

Зокрема, 12 вересня 2023 року Кабінет Міністрів України схвалив проект Закону України «Про внесення змін до розділу VI Бюджетного кодексу України щодо забезпечення підтримки обороноздатності держави та розвитку оборонно-промислового комплексу України». Змінами до Бюджетного кодексу України пропонується зарахування з 1 жовтня 2023 року по 31 грудня 2024 року до спеціального фонду держбюджету надходжень від оподаткування доходів у вигляді грошового забезпечення, винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, поліцейськими та особами рядового і начальницького складу, що сплачується згідно з Податковим кодексом на відповідній території України (прогнозний обсяг з 1 жовтня 2023 року до кінця року 25,8 млрд гривень та у 2024 році – 93,7 млрд гривень). Також пропонується спрямування у період дії воєнного стану на забезпечення підтримки обороноздатності держави за рішеннями відповідних місцевих рад вільних залишків коштів місцевих бюджетів та залишків коштів спеціального фонду місцевих бюджетів, які утворилися на кінець бюджетного періоду.

За 2022–2023 роки, з початку повномасштабного вторгнення, органи місцевого самоврядування отримали 106,4 млрд. грн. «військового» ПДФО, з якого 45% спрямували прямо на допомогу силам безпеки та оборони. Забезпечили також фінансування делегованих державою без надання компенсацій повноважень та надання мешканцям громад безкоштовних послуг. Витрати місцевого самоврядування, пов’язані із військовими діями, перевищують розмір надходжень від «військового» ПДФО мінімум на 77%, адже це не тільки допомога силам безпеки й оборони, але й забезпечення ВПО, розчищення й відновлення зруйнованих вибухами будівель й інфраструктури, утримання лікарень, в тому числі поряд з лінією фронту, надання допомоги сім’ям військовослужбовців, – йдеться в проєкті рішення Сумської районної ради.

 

Ви тут: Головна сторінка НОВИНИ Сумська районна рада звертається до Президента та Верховної Ради України задля недопущення вилучення «військового» податку з місцевих бюджетів