Завдання - зберегти і примножити культурні надбання

    На розширеному засіданні Ради по культурному будівництву  при відділі культури Сумської районної державної адміністрації було розглянуто питання  щодо стану справ у галузі культури у 2014 році.

    Відкрили це зібрання голова районної ради Володимир Балицький  та голова районної державної адміністрації  Ігор Кривозуб.

    Голова районної ради наголосив, що підтримка місцевою   владою мистецько–культурних закладів  дає відчутний результат. За приклад назвав  співпрацю голови Червоненської сільської ради  співучого Сергія Яременка та Людмили Кругляк - нового директора Червоненського сільського  будинку культури (до речі, саме на цій нараді Людмилу було   нагороджено грамотою). І ця співдружність  місцевої влади  і самодіяльних митців продовжується  у Червоному роками. Бо й попередні очільники  місцевої влади співали.  А ще є  у ньому  відомі діячі Людмила Мостипанова, Василь Деркач, берегиня неповторного автентичного  виконання пісень Лідія Савченко та її колектив - хіба всіх перелічиш! Отож і село співуче. Таких у районі чимало. І всюди їх підтримує місцева  влада.

    Володимир Балицький подякував самодіяльним митцям за те, що вдало розпочали  черговий  сезон  районного фестивалю «Хліборобська пісня»: включили  до своїх виступів багато патріотичних пісень та композицій, тим самими створивши своєрідний реквієм - пам'ять Героям  Небесної Сотні   та полеглим на буремному Сході України землякам, життєстверджуючу ноту непереможності вільного  українського народу. В.П.Балицький  пообіцяв, що районна влада підтримувала і підтримуватиме   культуру району.

    Ігор  Кривозуб  висловив вдячність самодіяльним артистам, працівникам культури за те, що дбають  про розвиток культурно – пісенного набутку району, що підтримують його на високому рівні. Відзначив таланти земляків, втілені у  роботах, які розміщені у галереї мистецтв району.Побажав розвиватися і зміцнюватися. Звернув увагу новий очільник РДА на те, що Сумський район має резерви  не лише пісенні й танцювальні, а й туристичні. У районі   є що показати гостям!

    Виступ начальника  відділу культури Юрія Холодьона – це звіт про  роботу галузі району за минулий рік і про нові плани та перспективи. Головне, що була збережена існуюча мережа закладів культури. Це 47  клубних закладів, 48 – бібліотечних, 3 дитячих початкових спеціалізованих мистецьких навчальних заклади, 2 народних громадських музеї, галерея мистецтв.

    Чимало надбань і перемог здобули самодіяльні митці минулого року. Зокрема, у 2014 році Степанівський СБК отримав перше місце в Сумській області  в регіональному етапі Всеукраїнського огляду – конкурсу клубних закладів у сільській місцевості та третє -  на Всеукраїнському конкурсі. Із званням  «народний» діє 20 колективів, із званням «зразковий» - 1 колектив. Відділом культури Сумської районної державної адміністрації щорічно проводяться 5 традиційних районних фестивалів - конкурсів.

    Відзначив  виступаючий,  що   культурну галузь району  підтримує влада. Завдяки цьому покращилася матеріально – технічна база закладів культури району на загальну суму  понад 112 тисяч гривень. Здійснені ремонти в закладах культури на  загальну суму понад мільйон сорок шість тисяч гривень.

    До присутніх  звернулася  і заступник начальника  управління і туризму Сумської облдержадміністрації Раїса Грицаєнко та голова обкому профспілки працівників  Сумської області Лідія Корабельникова., подякували митцям району   за  їх  окриленість і талант.

    Почесну грамоту  Міністерства  культури України було вручено учаснику художньої самодіяльності Червоненського сільського будинку культури Миколі Паську.

    Були також відзначені грамотами директор  Пушкарівського сільського будинку культури Тамара Шипіцина  та викладач Низівської  музичної школи Світлана Бедлинська.

    Важка обстановка  у державі, гримлять постріли на Сході. Та зігріє, окрилить народ його життєдайне мистецтво.  Поки живуть невмирущі пісня й українське слово – непереможний єдиний наш народ.

Ви тут: Головна сторінка НОВИНИ Завдання - зберегти і примножити культурні надбання