Полігон має бути закритим, але коли?

    На розширеному засіданні комісії з питань  регламенту, правопорядку, депутатської діяльності та етики   Сумської обласної ради було розглянуто питання «Про ситуацію, яка склалася на закритому полігоні твердих побутових відходів, який розташований на території Стецьківської сільської ради за межами населеного пункту».  Сюди завітали представники  обласної прокуратури, Департаменту екології, паливно-енергетичного комплексу, природних ресурсів обласної держадміністрації, Інспекції  державного  архітектурно будівельного контролю у Сумській області, обласної санепідемстанції та інших організацій.

    Голова Сумської  районної ради Володимир Балицький  та голова  Сумської районної державної  адміністрації Віктор Гримайло разом з активістами села продовжують тримати на контролі питання пришвидшення закриття розкритого полігону твердих відходів у селі Стецьківка.  

    Існує полігон понад 20 років. Але господарем йому є обласна влада,бо знаходиться він під юрисдикцією обласної держадміністрації. Допоки  полігон перебував у відносному спокої,  громада  якось уживалася  з ним.  Та потім  на ньому з’явилася дніпропетровська   фірма «Ірвіград»,  яка  ніби - то мала  наміри рекультивувати проблемну ділянку, а насправді розрила смітник - нині більш, ніж на 4 гектари.

    Звідки взялася така проблема? Як пояснив керівник Департаменту екології, паливно-енергетичного комплексу, природних ресурсів  В.М.Шевченко, відповідне розпорядження про рекультивацію полігону підписав  колишній губернатор  В.П.Шульга.

    Бити в набат голова районної ради Володимир Балицький  розпочав ще у 2013 році, тоді ще як депутат районної ради разом зі своїми колегами Піднімалося це питання на кількох минулих сесіях, коли вже очолив місцеву раду, розпочинаючи з весни поточного року (тоді полігон був розкритим на площі 0,6 гектара). Не випускає його з поля зору  і голова РДА  Віктор Гримайло.

    Є звернення обласних депутатів до обласних структур, Генеральної прокуратури.  Востаннє,  про ситуацію , яка склалася на закритому полігоні твердих відходів говорили на  тридцять сьомій сесії, де  й вирішили  звернутися  до обласної  і районної прокуратур,  депутатів Сумської обласної ради, Департаменту екології,   паливно-енергетичного комплексу, природних ресурсів обласної держадміністрації, Інспекції  державного  архітектурно будівельного контролю у Сумській області та керівників суто фірми, щоб вирішити вказане питання.

    Розритий полігон в ширину і глибину(на десятки метрів!) – поки таку картину спостерігають селяни (на думку місцевих представників,  таким чином прибулі шукають металолом). До закінчення ж рекультивації не видно ні  кінця, ні краю. Сморід і бруд не дає селянам нормально існувати. Тому на засіданні комісії представники Стецьківської громади  були різкими у висловлюваннях.

    І все ж  і представники  обласної прокуратури, інших державних структур, обласні депутати вже почали  шукати вихід із непростої ситуації, говорили про напрацювання всіх необхідних законних підстав для проведення рекультиваційних робіт  на полігоні.

    Представник  фірми, присутній на засіданні постійної комісії, прагнув переконати присутніх, що працюють її робітники  вже у рамках Закону і за проектом, вкладаючись у визначені терміни. А сьогоднішні їх дії є не чим іншим  як підготовчими роботами.

    Голова Сумської районної ради Володимир Балицький у своєму виступі, подякувавши представникам прокуратури та іншим керівникам державних структур, які  не байдужі до вирішення такої нелегкої проблеми, відгукнулися на звернення Сумської районної ради та взяли під свій контроль вказане питання, попрохав усіх присутніх детально розібратися з   проблемою й  ініціювати її  розв’язання,розглянувши на сесії обласної ради.

    При цьому він зауважив, що питання треба вирішити так, аби  фірма, яка вже працює на полігоні, не зникла безслідно( адже має вона досить потужну техніку для здійснення рекультивації), її представники мають закінчити розпочате відповідно до проекту (він має пройти відповідну експертизу) і всіх вимог, висунутих після вивчення Департаментом екології, паливно-енергетичного комплексу, природних ресурсів обласної держадміністрації, Інспекцією державного  архітектурно будівельного контролю у Сумській області тощо та договору (який ще необхідно укласти)  для придбання глини,  здійснивши всю процедуру закриття полігону прозоро і в законному полі.

    Керівник постійної комісії Г.Н. Дорошенко підбив підсумки обговоренню, зазначивши, що після детального вивчення всіх нюансів з наболілого питання комісія має зібратися знову.

    Полігон повинен бути рекультивованим. На вагах проблеми людське життя і здоров’я громади.  Таким має бути остаточне рішення. І - дії.

Ви тут: Головна сторінка НОВИНИ Полігон має бути закритим, але коли?